Köpek Türleri

Bandogge Mastiff

Bandogge Mastiff 2
4.7/5 - (20 votes)

BANDOGGE MASTİFF ÖZELLİKLERİ

Bandogge Mastiff cinsi köpekler kendilerine olan aşırı güvenleri ile tanınmaktadır. Kendine karşı aşırı güven duymasının yanına oldukça uysal bir özelliğe de sahiptir. Agresif yapılarının olması, onları dövüş köpeği olarak yetiştirileceği anlamına gelmez. Bu köpek cinsler dövüş köpeği olarak yetiştirilmemelidir. Bu köpeklerde her köpek cinsinde olduğu gibi ilgilenilmekten çok hoşlanırlar.

Yalnızlıktan sürekli sıkılmasının nedeni sürekli ailesi ile vakit geçirmek istemesi ve onlarla bir şeyler paylaşmak istemesinden ileri gelmektedir. Bu köpek cinsleri memnuniyetsiz bir yapıya sahip değildir. Onun için neyi uygun görürseniz o her zaman sizin uygun gördüğünüz şeyi itiraz etmenden kabul edecektir.

Bu cins köpekler apartman şartlarında da yaşayabilmektedir. Fakat sürekli evin içinde olmaktan sıkılır. Böyle bir köpeğiniz varsa dışlarda olan enerjik hareketliliğini kapalı ortamda yapamaz. Sürekli egzersiz gereksiniminde bulunurlar. Egzersiz yapmaktan da büyük keyif alırlar. Sahibi ile birlikte vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Bu köpek cinsinin tüy dökme zamanları iki yılda olmaktadır.

Bandogge Mastiff, aynı zamanda bir koruma köpeğidir. Ailesini yabancı insanlara karşı korurlar ve aileye gelecek zararı önlemek için elinden gelenin fazlasını yaparlar. Bu köpeklerin tek bir olumsuz özelliği, ağzından devamlı salya akıyor olmasıdır.

Çocuklara karşı oldukça nazik olan bu köpeklerin, çocuklarla olan iletişimi çok iyidir. Aile içinde vakit geçirmekten çok hoşlandıkları için sizde bu köpek cinsi ile harika saatler yaşayabilirsiniz.

Yorum Yaz