Köpek Türleri

Danua

Danua
4.6/5 - (49 votes)

DanuaDev cüssesi ile dosta güven, düşmana korku salan Köpek ırkları içerisinde özellikleriyle ön plana çıkan, çocuklu ailelerin rahatlıkla tercih edebileceği bir türdür.

Ne olduğunu merak ettiniz mi?
Tabii ki Danua…

Danua‘lar:
Genellikle güvenlik önlemi açısından bekçi olarak yetiştirilip kullanılabilir.
Çok heybetli ve tehlikeli görünümleri vardır. Dünyanın en iri Köpek ırklarından biridir.
Zira eski Roma döneminde, arena dövüşlerinde aslanların karşısına rakip olarak çıkartıldıkları yazılı kaynaklarda mevcuttur. Milattan önceki, paralarda ve bazı antik mezar taşlarında, Danua’ya çok benzerlikler gösteren resimlere rastlanmıştır.

Danua’ların tehlikeli yada uysal olması birazda yetiştirilme tarzı ile alakalıdır. Küçük yaşta alınıp canavar gibi yetiştirildiğinde elbette tehlike arz edebilir. Ama diğer köpek ırklarıyla iç içe, sürekli insanlarla iletişim halinde ve şefkatle eğitilirse bu durum o zaman daha farklı olabilir.

Danua’ların bakımında hassasiyet çok önemlidir.

Danua’lar diğer ırklara göre ilgi ve alakaya fazlasıyla muhtaçtır. Çok duygusal ve kırılgan bir yapıya sahiptirler. Bu Köpeklerin üzerinde enerji yoğunluğu fazla olduğu için, sürekli ve düzenli yürüyüşler yaptırılmalıdır. Özellikle diğer Köpeklerden farklı yanlarından birisi, kısa tüylü olması ve fazla kokmamasıdır. Ayda bir kez yıkanması yeterlidir. Ayrıca kalın dişli bir tarak ile her gün düzenli şekilde tüylerinin taranması gerekir.

Great Dane(Danua)’ların renkleri; Gri, Siyah-Beyaz, Siyah ve Kahverengi tonları’dır.

Bu asil hayvanları yetiştirme kararı alırken, ince eleyip sık dokumak gerekir.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

1 Yorum