Köpek Türleri

Malta Terrieri

Malta Terrieri
4.8/5 - (225 votes)

MALTA TERRİERİ IRKI KÖPEKLER

Görünüş olarak sık ve güzel tüylerin bir araya geldiği bir köpek türü olan Malta Terrieri, yere kadar inen düz ve parlak tüyleri ile dikkat çekmektedir. Bu tüyler yaklaşık 25 cm ‘ye kadar uzayabilir. Beyaz, krem ve fildişi renkleri ile bilinir. Yüz tipi olarak oldukça estetik bir yapısı vardır. İri ve koyu renk gözler, kalkık ve uca doğru inceleyen bir burnu vardır. Tip olarak oldukça kibar görünümlüdürler.

Sahibine son derece bağlı, mutlu görünen, etkileşim halinde oldukları durumlarda oldukça hareketli ve oyuncu karakterlere sahiptirler. Ev ortamında rahatlıkla beslenebilen, oldukça rahat davranabilen, tip olarak da küçük yapısı sebebiyle evde kolaylıkla yaşayabilmektedir.

Kendi türü ve diğer tüm hayvanlarla kısa sürede kolaylıkla iletişim kurabildiğinden, iyi anlaşırlar. Narin ve küçük yapısına rağmen oldukça atik ve herhangi bir tehlike durumunda saldırı ve harekete geçebilen Malta Terrieri, fazla şımartıldığı durumlarda sadece sahibine iyi davranır ve onu etrafında bulunan herkesten kolaylıkla kıskanır. Uzun tüylerinin olmasına rağmen hiçbir şekilde tüy dökümü yapmadığından, insan sağlığı üzerinde olumsuz hiçbir etkisi yoktur.

Herhangi bir sağlık sorunu ve ciddi kazalarla karşılaşmayan bu ırk, 15 yılı aşkın süre yaşayabilir Kendi içlerinde çoğu köpek yemek ve mama seçiminde bulunabilir. Bunu önlemek için çeşitli besin grupları aynı anda verilmeden tek ürün üzerinden besleme yapılabilir.

Yorum Yaz

1 Yorum