Köpek Türleri

Pug

Pug
4.2/5 - (47 votes)

Pug cinsi Köpekler, özellikleri itibariyle sahiplerine karşı fazlasıyla sadık, sevimli ve duygusal yapıdaki Köpek türlerindendir.

Pug

Pug’a bakmak için bahçeli bir ev şart değildir. Toplu yaşanan yerlerde, özellikle ev veya apartman için uygun köpeklerdir.

Genel Bilgiler

Pug, sahibiyle veya başka insanlarla oyun oynamayı çok sever. Oyun oynayan çocuklar için yakın bir dost, yakın bir arkadaş olur. Isırmaya eğilimi olsa da aslında iyi huyludur ve çok ender olarak ısırır. Düz bacaklı ve kısa boyludur. Çok sıcak ve çok soğuğa karşı dayanıksızdır. Enerjik bir hayvandır. Sağlıklarını korumaları için sürekli hareket halinde olmaları ve egzersizlerini yeteri kadar yapmaları gerekir.

Pug, daha çok kadın hayvanseverler tarafından sahiplenilen, onlara eşlik etmekte olan bir köpek cinsidir. Mutlu ve hareketli olmaları, sadık olmaları onları kadınlar tarafından cezbeden özellikleridir. Çok zeki olmalarının yanında sürekli olarak tekrar edilmesi gereken bazı kuralları vardır. Ses değişimlerine, ton değişimlerine duyarlıdırlar, bağırmaya hiçbir şekilde gerek duyulmaz. Kızıldığını veya sevildiğini ses tonlarından ayır edebilirler. Diğer ev hayvanlarıyla da fazlasıyla iyi geçinebilen bir köpek cinsidir. İnatçı bir tür olarak bilinir.

Ana Vatanı

Pug’ın kökeni çok eskilere dayanır. M.Ö 350’li yıllarda ilk kez Asya kıtasında görülmüştür. Zamanla görünümünün ve karakterinin çok güzel olmasıyla popüler hale gelmiş ve Avrupa üzerinden tüm dünya’ya yayılmıştır.

Yorum Yaz