Köpekler

Köpek Bakımı

Köpek Bakımı
4/5 - (1 vote)

Hayvanlar arasında en çok sevilen canlılardan birisi köpeklerdir. Köpekler, insanlara bağlı olarak yaşayan, seven, koruyan canlılar arasında nadir olarak rastlanmaktadır. Eğitimleri, büyümesi, bakımları gibi durumlarda sürekli sahiplerinin kendileriyle ilgilendiklerinin farkında olabilirler. Bu durumlarda köpekler, sadık bir dosttan öte canlılardır. Yavru zamanlarında sürdürdüğünüz eğitimleri, büyüdükleri zaman sizi dinleyecekleri anlamındadır. Bakımlarını ise özen göstererek yapmanız önerilir.

Köpek BakımıKöpekler, sıkça kirlenen veya kokan canlı değildir. Günlük olarak kolonyalı mendille başını silseniz bile güzel kokular saçmaktadır. Hayvan ürünlerinin satıldığı alanlardan köpekler için şampuan alarak banyolarını sağlıklı ve güzel biçimde yaptırabilirsiniz. Tüylerini taramanız, dökülmelere karşı önlem almanızı sağlar. Özel taraklarla tarayarak kopacak olan tüyleri daha önceden almanıza neden olmaktadır. Bu durumda köpeğinizin tüyleri daha sağlıklı ve dayanıklı olur. Ağız bakımlarını hayvan ürünleri satan bölümlerden elde edebilirsiniz. Örneğin dil üstüne bir karanfil koyarak kokuyu kırabilir, dişlerine ilaç kullanabilirsiniz. Köpek bakımları arasında yer alan bir diğer özellik, köpek kuaförleridir. Bu alanda köpeğinizin tipini değiştirebilir, üzerinde farklı motifler deneyebilirsiniz. Örneğin bir Çin Aslanına sahipseniz, kabarık tüylerini kestirmeniz önerilmektedir. Hem köpeğiniz ferahlamış olur hem de tüy problemlerinden kurtulabilirsiniz.

Yukarı yer alan bakım türlerine özen gösterirseniz, köpeğiniz her zaman temiz ve sağlıklı olacaktır. Arkadaşlarınıza güzel kokular saçarak, herkesin ilgisi toplayabilirler.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz