Köpekler

Köpek Türlerine Göre Fiyatları

köpek türleri fiyatları
4.7/5 - (35 votes)

Hayvanlar âleminde en sadık hayvan olarak bilinen köpeklerdir. Eğer sizde bu sadık dostlarınızdan birini edinmek istiyorsanız size yararlı olması adına köpek fiyatları hakkındaki bu yazıma göz atmalısınız.
Fakat baştan uyarımızı yapalım köpek satın almak son seçeneğiniz olmalı öncesinde barınakları gezerek veya sahipsiz kalmış köpekleri sahiplenerek bu canlıların yaşamına fayda sağlamanız en hayırlı olanıdır.

Yavru bir pug köpek satın almak istiyorsanız pug fiyatı 2500 TL den 6000 TL ye kadar bulabilirsiniz. Fransız Buldog yavruları istiyorsanız fransız buldog fiyatı 2000 TL den başlayan fiyatla satın alabilirsiniz. Kopay köpeği ise en düşük 1500 TL olup 2500 TL ye kadar bulabilirsiniz. Sibirya Kurdu yaşına göre 500 TL den başlayanları mevcuttur. Sibirya kurdu fiyatı yaklaşık yavru iken 500 TL, büyükleri ise 3000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Cane Corso türü ise biraz fazla pahalı olup en düşük 2500 TL den başlayan fiyatla satın alabilirsiniz. Golden Retriever fiyatı en düşük 1500 TL den bulabilirsiniz, büyükleri 5000-6000 TL civarına kadar satılmaktadır.

King Doberman fiyatını en düşük 1500 TL den satın alabilirsiniz .labrador Retriever fiyatları ise 2000 TL ile 5000 TL arasındadır. Rottweiller in fiyatı 2500 TL ile 5000 TL arasında satın alabilirsiniz. Chow Chow en düşük 4000 TL den başlayıp 10.000 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Tabi ki de bu köpek fiyatları kesin fiyatlar değildir. Yaşına ya da verilen eğitim durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Köpek almayı düşünüyorsanız almadan önce mutlaka barınakları gezip oradan kendinize yakın hissettiğiniz bir köpeği sahiplenmeniz en doğru olanıdır. Köpek alırken hayatınızın ilerideki 10 15 yıllık bir bölümü için sorumluluk altına girdiğinizi de unutmamanız gerekir. Unutmayın insanın hayatı çok değişkendir. Üniversitede okuyorsanız bitirdiğinizde ne olacağını, bekarsanız evlendiğinizde eşinizin isteyip istemeyeceğini, çocuğunuz yoksa çocuğunuz olduğunda köpeğin durumunun ne olacağını, hatta sizin başınıza bir şey gelmesi halinde köpeği sahiplenecek birilerinin olup olmadığı gibi her ihtimali düşünüp buna göre bir karar vermeniz gerekir. Köpek almanın sorumluluğu neredeyse sürekli bir bebeğe bakmak gibidir. Onunla ilgilenmeniz ve sürekli maddi ve manevi olarak destek olmanız gerekir. Bu kararı 100 kere düşünüp bir kere uygulamalısınız.

Yorum Yaz

1 Yorum

  • hayvanları satın alıcağınıza sahiplenin emin olun sokak köpekleri daha zekidir ve daha kolay eğitilebilir.
    ” SATIN ALMA SAHİPLEN”…