Köpekler

Köpek Türlerine Göre Fiyatları

köpek türleri fiyatları
4.7/5 - (35 votes)

Hayvanlar âleminde en sadık hayvan olarak bilinen köpeklerdir. Eğer sizde bu sadık dostlarınızdan birini edinmek istiyorsanız size yararlı olması adına köpek fiyatları hakkındaki bu yazıma göz atmalısınız.
Fakat baştan uyarımızı yapalım köpek satın almak son seçeneğiniz olmalı öncesinde barınakları gezerek veya sahipsiz kalmış köpekleri sahiplenerek bu canlıların yaşamına fayda sağlamanız en hayırlı olanıdır.

Yavru bir pug köpek satın almak istiyorsanız pug fiyatı 900tl den 2000tl ye kadar bulabilirsiniz. Fransız Buldog yavruları istiyorsanız fransız buldog fiyatı 600tl den başlayan fiyatla satın alabilirsiniz. Kopay köpeği ise en düşük 500tl olup 1500tl ye kadar bulabilirsiniz. Sibirya Kurdu yaşına göre 300 TL den başlayanları mevcuttur bu 900tl ye kadar çıkabilir, yani sibirya kurdu fiyatı yaklaşık 600TL. Cane Corso türü ise biraz fazla pahalı olup en düşük 850tl den başlayan fiyatla satın alabilirsiniz. Golden Retriever fiyatı en düşük 600tl den bulabilirsiniz King Doberman fiyatını en düşük 600 TL den satın alabilirsiniz labrador Retriever fiyatları ise 750tl ile 1600tl arasındadır. Rottweiller in fiyatı 500tl ile 1500tl arasında satın alabilirsiniz. Chow Chow en düşük 750tl den başlayıp 2000tl ye kadar çıkabilmektedir.

Tabi ki de bu köpek fiyatları kesin fiyatlar değildir. Yaşına ya da verilen eğitim durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Köpek almayı düşünüyorsanız almadan önce mutlaka barınakları gezip oradan kendinize yakın hissettiğiniz bir köpeği sahiplenmeniz en doğru olanıdır. Köpek alırken hayatınızın ilerideki 10 15 yıllık bir bölümü için sorumluluk altına girdiğinizi de unutmamanız gerekir. Unutmayın insanın hayatı çok değişkendir. Üniversitede okuyorsanız bitirdiğinizde ne olacağını, bekarsanız evlendiğinizde eşinizin isteyip istemeyeceğini, çocuğunuz yoksa çocuğunuz olduğunda köpeğin durumunun ne olacağını, hatta sizin başınıza bir şey gelmesi halinde köpeği sahiplenecek birilerinin olup olmadığı gibi her ihtimali düşünüp buna göre bir karar vermeniz gerekir. Köpek almanın sorumluluğu neredeyse sürekli bir bebeğe bakmak gibidir. Onunla ilgilenmeniz ve sürekli maddi ve manevi olarak destek olmanız gerekir. Bu kararı 100 kere düşünüp bir kere uygulamalısınız.

Yorum Yaz

1 Yorum

  • hayvanları satın alıcağınıza sahiplenin emin olun sokak köpekleri daha zekidir ve daha kolay eğitilebilir.
    ” SATIN ALMA SAHİPLEN”…