Köpekler

Köpekler Neden Ağlar?

4.2/5 - (20 votes)

Köpekler üzgün olduğunda insanlar gibi çığlık atmaz ve hıçkırarak ağlamazlar. Köpeklerin ağladığı nasıl anlaşılır ve köpekler neden ağlar gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Ya da köpeklerin hangi nedenlere bağlı olarak üzüldüğünü de bu yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

Köpekler genel olarak mırıldayarak, havlayarak ve inleyerek insanlarla iletişime geçmeye çalışır. Yani;

  • Bir duruma kızdıklarında,
  • Herhangi bir sebepten dolayı korktuklarında,
  • Mutlu olduklarını hissettirmek istediklerinde,
  • İlgi istediklerinde ve
  • Acı çektiklerinde insanlarla iletişime geçmeye çalışırlar.

Köpekler sahiplerine kuyruk sallayarak ve etrafta hızlıca koşarak anlık olarak hislerinin belli ederler. Bunların dışında;

  • Aç olduklarını göstermek için,
  • Susadıklarını hissettirmek için,
  • Tuvalet ihtiyacını belirtmek için ve
  • Oyun oynamak istediklerinde köpekler genelde mırıldanır.

Köpek beslemek, ona bakmak ve yaşamınıza ortak etmek anlamına gelmektedir. Günden en az iki kez dışarı çıkarmak ve olması gereken saatte karnını doyurmak, eğitimini sağlamak ve onunla ilgilenmek gibi görevleri de yerine getirmeniz gerekir. Köpekler kedilere göre daha duygusal bir hayvan olduğu için bu gibi durumları göz ardı ettiğinizde köpekler genel olarak ağlayabilir. Aynı zamanda köpekler için bağlılık duygusu güven verici bir kavramdır ve onlar için çok önemlidir.

Yavru Bir Köpeğiniz Varsa

Sizi bir süre görmediğinde ve yalnız kaldığında bu duruma tepki olarak uluyabilir ve ağlayabilir. Eve her gelişinizde onunla ilgilenmeniz gerekecektir. Ayrıca yavru köpekler bebekler gibi tuvalet ve açlık ihtiyaçlarını ağlayarak dile getirmeye çalışabilirler.

Yetişkin Bir Köpeğiniz Varsa

Köpekler neden ağlar sorusu bu durumda biraz daha kritik olabilir. Yetişkin köpeğinizin ağladığını görüyorsanız ilk olarak herhangi bir sağlık probleminin olup olmadığını ortaya çıkarmanız gerekir. Bir hastalığı olabilir ya da farklı bir şey canını yakıyor olabilir.

25

Bu durumda fonksiyonel bir durumun olup olmadığına bakabilirsiniz. Vücudunun tam olarak yerine getiremediği bir işlev var ise köpeğiniz bu durumdan dolayı da ağlayabilir.

Genel anlamda köpekler neden ağlar sorusunun cevabı duygusal nedenlerden değil, fiziksel sebeplerden ötürüdür şeklinde olmaktadır.

Yorum Yaz