Köpekler

Köpekler Üzerine

Köpekler Üzerine
5/5 - (2 votes)

Köpekler, bir çeşit hayvan olmalarının yanında dünyanın her yerinde insanların en büyük dostu olarak nam salmış hayvanlardır.

İlk çağlardan bu güne kadar en kolay şekilde evcilleştirilebilen Köpeklerin soyunun nereden geldiği bilinmemektedir. Ancak Köpeklerin başka hayvanların çiftleşmelerinden olmadığı da kanıtlanan bir gerçektir. Köpekler, kendi soyları içerisinde ayrılarak farklı cinslere bürünmüşlerdir. Dünya üzerinde bilinen en akıllı Köpek cinsi olarak bir çok otorite Alman kurdu denilen köpeği göstermektedir. Genellikle alman kurtları askeri alanlarda kullanılsa da uyuşturucu ve benzeri şeylerin bulunması amacı ile de sıkça kullanılmaktadır. İlk çağlarda evcilleştirilmesi sağlanamayan bazı Köpek cinslerinin de günümüzde evcilleştirilmesi ile nerede ise evcilleştirilemeyen bir Köpek cinsi kalmamıştır.

Köpekler Üzerine

Köpeklerin sadık oluşlarına da yazımızın bu bölümünde değinmemiz gerekiyor. Pek çok otoriteye göre Köpekler dünyanın en sadık hayvanları olarak dikkatleri üzerlerine çekmekte, ve bu konuda bir çok hikaye anlatılmaktadır. Dünya üzerinde pek çok araştırma merkezi Köpek cinsleri ve ırkları hakkında araştırmalar yapmaktadır. Suni olarak üretilen cinslerde bulunmaktadır. Örnek olarak Pitbull, Doberman gibi tehlikeli Köpek cinsleri kendiliğinden değil bazı araştırma merkezlerinde iki farklı Köpek cinsinin çiftleştirilmesi sonucunda ortaya çıkmışlardır. Dünyanın en tehlikeli hayvanlarından bir tanesi olarak gösterilen Doberman, Pitbull gibi Köpek cinslerinin hangi hayvanların çiftleşmesinden elde edildiği de sır gibi saklanmaktadır.

Yorum Yaz

2 Yorum