Köpek Eğitimi Köpekler

Köpeklere Tuvalet Eğitimi Vermek

Köpeklere Tuvalet Eğitimi Vermek
Rate this post

Köpeklere tuvalet eğitimini daha yavrularken vermek daha kolaydır. Bununla beraber yavru köpeklere bu eğitimi vermek de zahmetli ve sabır isteyen bir iştir. Köpeklere 2-3 aylıklarken tuvalet eğitimi kazandırmak zordur bu nedenle 6 aydan sonra eğitim safhasına geçilmelidir.

Köpeklere Tuvalet Eğitimi Vermek

Tuvalet eğitimi, belki de sahibinden aldığı ilk eğitimdir. Bu eğitimin ardından diğer temel komutları öğrenmeye başlarlar. Köpeklere tuvalet eğitimi vermenin en kolay yolu ödül ve ceza yöntemidir. Köpeğinizi tuvaletini yapması için dışarı çıkardıktan sonra bir süre bekleyerek hareketlerini gözlemleyin. Daha sonra muhtemelen Köpek, idrarını ya da dışkısını yapacaktır. Yaptıktan sonra onu ödüllendirmek için gezdirin ve çeşitli oyunlar oynayın. Köpek, böylelikle bunu bir oyun olarak görecek ve tuvaletini nerede ve ne zaman yapacağını pekiştirecektir.

Yukarıda anlatıldığı gibi Köpekleri tuvaletlerini yaptıkları zaman ödüllendirmeli, yapmadıkları zaman ise cezalandırmalısınız. Bu şekilde Köpek, tuvaletini yapacağı zamanı öğrenecek ve bunu alışkanlık haline getirecektir. Köpek, dışarı çıktığı zaman tuvaletini yaptıktan sonra ödüllendirilmezse, bu davranışı kalıcı bir hale gelemez ve tuvaletini yapacağı zamanı benimseyemez.

Bir başka tuvalet eğitimi yöntemi ise kafes eğitimidir. Bu konuda sitemizde gerekli yazılar bulunmaktadır. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

1 Yorum