Köpekler

Köpeklerin Özellikleri

Köpeklerin Özellikleri
4/5 - (95 votes)

Köpekler antik Mısır uygarlığında evcilleştirildiği düşünülen ve yaklaşık on dört bin yıldan beri insana yoldaş olan en önemli canlılardan biridir. Son derece sadık ve sevgi dolu olmaları onları insanın en yakın dostlarından biri haline getirmiştir. Aslında Köpeklerin insan sevmesi adeta genlerine kodlanmıştır. Doğdukları andan itibaren insan sever olarak büyüyen tek hayvan Köpektir dersek, pek yanlış olmaz.

Köpeklerin Özellikleri

Köpek özellikleri son derece çeşitlidir. Tıpkı insanlar gibi farklı farklı huyları, istekleri ve korkuları mevcuttur. Örneğin kimi Köpekler karanlıkta uyumaktan veya yalnız başına kalmaktan çok korkmakta, kimileriyse yanlarında pelüş bir oyuncak olmaksızın uyuyamamaktadır. Tabii ki bütün bunların ötesinde tüm Köpeklerde benzer olan özellikler de mevcuttur. Bunların ilki sahiplerinin kokusunu belledikten sonra ona tamamen sadık olmaları ve koşulsuz bir biçimde sevgi göstermeleridir. Özellikle sahibinin kokusunun bulunduğu yerlerde ve sahibinin kokusunu taşıyan giysilere sarıp sarmalanarak yatmak, Köpekleri son derece mutlu eder ve sakinleştirir.

Köpeklerin özellikleri arasında oyun oynamayı çok sevmeleri de yer almaktadır. Bu sebeple Köpekler günde en az 1 defa dışarıya çıkartılmalıdır. Ayrıca Köpeğin dışarıdayken tuvalet ihtiyacını giderdiğinden emin olunmalı, bunun yanı sıra enerjisini atmak, sağlıklı kaslara sahip olabilmek için koşup oynamaları ve egzersiz yapmalarını sağlamak gerektiği unutulmamalıdır. Köpekler son derece enerjik hayvanlardır. Oyun onlar için olmazsa olmazdır. Eğer kişi bütün bu sorumlulukları yerine getirebilecekse Köpek sahiplenmelidir.

Yorum Yaz