Köpekler

Köpeklerle Seyahat ve Tatil

Köpeklerle Seyahat ve Tatil
Rate this post

Köpeklerle Seyahat ve Tatil

Köpeklerle tatile çıkmak gibisi yoktur. Fakat öncelikle onunla gerçekten tatile gitmek isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir. Eğer Köpeğinizi götüremeyeceğiniz bir tatil ise bir yakınınıza ya da köpek barınaklarına geçici olarak bırakabilirsiniz. Ama köpeğiniz de sizinle beraber tatile gelecekse işler biraz değişiyor. Nasıl mı? Hemen açıklayalım.

Öncelikle gideceğiniz yer bir otel ise Köpek barındırıp barındırmadıklarını mutlaka öğrenmeniz gerekiyor. Köpek kabul etmediklerini gittiğinizde öğrenmeniz sizi oldukça zor bir durumun içine sokabilir. Bir yakınınızın yanına gidiyorsanız, yine orada da Köpeğinizin barınma şartlarını düşünmeniz gerekiyor.

Eğer Köpeğinizle beraber kalabileceğiniz bir yer bulduysanız Köpeğinizin mama kaplarını ve su kaplarını mutlaka almalısınız. Böylece hem Köpeğiniz bu sırada farklı nesnelere adapte olmakta zorluk çekmez hem de siz bulmakta zorluk çekmezsiniz. Ayrıca sevimli dostunuzun sağlığını da garantiye almalısınız. Küçük bir ilk yardım çantası bulduktan sonra kalacağınız yere yakın olan bir veteriner kliniği numarasını kaydetmeniz bu konuda oldukça faydalı olabilir.

Köpeklerle seyahat ve tatil sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Bu yüzden köpeklerle seyahat ve tatil yapmadan önce Köpek sağlık kontrolünden de geçilmelidir. Hangi ulaşım yolunu kullanacaksanız Köpeğiniz için şartlarını en iyi şekilde öğrenmeli ve önlem almalısınız. Böylece Köpeklerle seyahat ve tatil keyfini çok daha iyi bir şekilde çıkarabilir ve can dostunuzu yanınızdan ayırmadan vakit geçirebilirsiniz. Uçak yolculuğu yapılacaksa, aşılarının yapıldığını kanıtlamak için kimliğini mutlaka yanınıza almalısınız.

Yorum Yaz