Köpekler

Yavru Köpek Seçimi

Yavru Köpek Seçimi
4.2/5 - (93 votes)

Yavru Köpek seçimi, oldukça zor kararları beraberinde getiriyor aslında. Bu konuda dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor.

Öncelikle alınan yavrunun anne ve babası kesinlikle bilinmeli ve bir hastalıkları olup olmadıkları mutlaka öğrenilmeli. Aynı zamanda yavrunun kaç günlük olduğu da oldukça önem taşıyor. Alınan yavru en az 45 günlük olmalı ya da en az 45 gün boyunca annesinin sütünü emmiş olmalı. Anne sütünü yeterli miktarda emmemiş olan yavruların bağışıklık sistemi güçlü olamamakta, bu durum da hastalıklara kolaylıkla yakalanmalarına sebebiyet vermektedir.

Yavru Köpek Seçimi

Yavru Köpek seçimi yapılırken yavruların arasından en canlı olan ve iletişimi en iyi olan seçilmelidir kesinlikle. Örneğin ben Köpeğimi bir petshoptan aldım ve onun bulunduğu kafeste kardeşi de vardı. Hangisini alsam diye bakarken diğer yavru benim Köpeğimin önünden yemek yemeye çalıştı ve bizimki patisini hemen diğer yavrunun boğazına dayadı ve onu yere yatırdı. Böylece dişli bir Köpek olmasıyla beni kazandı.

Yavru Köpek seçiminin doğru yapılması, sağlıklı bir köpek almayı gerektiriyor. Bu yüzden önce Köpeğin gözlerine bakılmalıdır. Köpeğin gözleri parlıyorsa bu olumlu bir göstergedir. Gözler kadar tüylerin de parlak olmasına dikkat edilmeli. Bunların yanında bir Köpeğin sağlıklı olduğunu gösteren önemli bir ölçek burunlarıdır. Sağlıklı Köpeklerin burnu her zaman nemli olur. Fakat buradaki nem, ıslaklık değildir. Yani burunları aşırı kuru ya da aşırı ıslak olmamalıdır.

Yavru Köpek alırken dişler, karın ve genital organ da dikkatlice incelenmelidir. Böylece mükemmel bir yavru köpeğe sahip olabilirsiniz.

Yorum Yaz

2 Yorum