Köpekler

Yeni alınan Köpek sahibine nasıl alışır?

Yeni alınan Köpek sahibine nasıl alışır?
3.8/5 - (59 votes)

Köpek almayı düşünen veya yeni alan birçok kişinin aklında olan bir sorudur: “Köpeğimi kendime nasıl alıştırabilirim?”

Bu sorunun aslında oldukça basit birkaç yöntemi bulunuyor. Öncelikle Köpeğinizi aldığınız gün onu siz yıkamalısınız. Ona bu sırada seslenmeniz de gerekiyor. Böylece sesinize alışacaktır. Oldukça yumuşak bir sesle onunla konuşmalı ve narin hareketlerde bulunmalısın. Özellikle yıkarken bu oldukça önemli oluyor. Kesinlikle ürkmemeli. Köpeğinizin suyu sevmesini siz sağlamalısınız. Yıkadıktan sonra ona mutlaka bir ödül vermelisiniz. Yıkandığı için bu ödülü kazandığını bilmeli.

Yeni alınan Köpek sahibine nasıl alışır?

Her şeyiyle düzenli saatlerde ilgilenmelisiniz. Genelde aynı saatlerde yemek vermelisiniz mesela. Bir siz bir başkası verirse size sadık kalması zor olabilir. Köpek sevilirsen kamuya açık olsa da bakımı kesinlikle tek bir kişiye ait olmalı. Ve genelde hep köpeğin bakımını yapan kişiler köpeğin gözünde onun gerçek sahibidir bunu unutmayın. Köpek sizin ama anneniz bakıyorsa köpeğin sizin olduğu konusunda kendinizi kandırmayın. Çünkü öyle bir durumda o, annenizi kesinlikle daha çok sever.

Yeni alınan bir Köpek sahibine nasıl alışır sorusuna verilebilecek birkaç cevap daha bulunuyor tabii ki. İlk birkaç gün size yakın uyumalı. Kokunuzu tanımalı ve yavru iken onu kucağınızda uyutmak, bu sırada karnını kaşımak ona karşı olan kartlarınızı açmanız anlamına geliyor. Bu konuda en önemli unsur genel olarak elbette sevgi ve ilgidir. Küçük dostunuza, aile içerisinde bir birey gibi davranmalısınız ve bunu ona hissettirmelisiniz.

Yorum Yaz

21 Yorum