Muhabbet Kuşu Türleri

Albino (Beyaz) Muhabbet Kuşu

Albino (Beyaz) Muhabbet Kuşu
4.3/5 - (156 votes)

Albino Muhabbet Kuşları, insanlarla etkileşimi seven, onlarla aynı ortamda bulunmaktan haz alan bir başka Muhabbet Kuşu türüdür.

İsminden de anlaşılacağı üzere renkleri beyaz ve tonlarında olur. Göz renkleri faklılık göstereceği gibi genellikle kırmızı olurlar. Uzman kişiler arasında Tavşan kuş çeşitleri olarak da adlandırılırlar.

Ülkemizde Muhabbet Kuşu satın almak istiyorsanız 75 tl. ile 150 tl. arasında bir rakamı gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Tüm dünya genelinde satılan Albino Muhabbet Kuşları’nın yüzde 90’ı dişidir. Erkeğini bulmak oldukça güçtür. Bu tür Muhabbet Kuşlarında cinsiyet ayrımı yapmak da pek kolay değildir. Sadece DNA testi ile mümkün olabilmektedir. Bu da çok masraflı olduğundan, çoğu Albino Muhabbet Kuşu sahibi cinsiyet öğrenme gereksinimi duymaz.

Beslenme ve bakımları diğer Muhabbet Kuşları ile hemen hemen aynıdır. Daha çok Muhabbet Kuşu karışımı olan yemlerden verilmeli, bunun yanında sizin özel olarak hazırlayacağınız karışımlar da verilebilir. Yavru Albino Muhabbet Kuşlarına yemler ıslatılıp verilmeli ki sindirimi kolay olsun. Üreme istenilirse çok geniş bir alana yaymak gerekir. Dar alanlardan hoşlanmazlar. Kafes boyutları diğer Muhabbet Kuşlarına nazaran daha geniş olmalıdır.

İnsanlarla etkileşimi oldukça seven ve yalnız kalmaya alışık olmayan Albino Muhabbet Kuşlarını uzun bir süre evde tek başına bırakmanız önerilmez. Aksi takdirde moralleri bozularak, psikolojik olarak etkilenirler.

Albino (Beyaz) Muhabbet Kuşu

Yorum Yaz

24 Yorum