Muhabbet Kuşu Türleri

Gri Kanatlı Gök Mavisi Muhabbet Kuşu

Gri Kanatlı Gök Mavisi Muhabbet Kuşu
3.5/5 - (57 votes)

Gri kanatlı gök mavisi diye tabir edilen Muhabbet Kuşları basit renkte olan değişmeler ve kanatlarındaki haleler ile dikkat çekmektedir. Bu türlerin benzerleri kahverengi haleleri olanlar, sarı kanatlı Muhabbet Kuşları, tarçın renkteki Muhabbet Kuşlarıdır.

Gri Kanatlı Gök Mavisi Muhabbet Kuşu

Bu türün beslenme ve barınmalarına özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu küçük narin Muhabbet Kuşları, Muhabbet Kuşu yemi karışımı ya da kendi oluşturduğunuz tohum karışımı ile beslenebilir. Kendiniz oluşturmak istediğiniz karışımda küçük miktarlarda yeşil gıda, ıslatışmış akdarı döküleri ile takviye edilmesi gerekmektedir.

Gri Kanatlı gök mavisi Muhabbet Kuşları‘nın beslenmesinin yanı sıra barınmalarına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Daha geniş bir alanda barındırılmalı ve kafes boyutlarının standart değerler olmasına özen gösterilmelidir.

Değişken iklime sahip bölgelerde bu tür kuşları tüm yıl boyunca dışarıda tutabilirsiniz. Bunun yanında sıcaklığı çok düşen bölgelerde kesinlikle ısınmaları sağlanmalıdır. Üremeye hazır olduklarında gri kanatlı gök mavisi Muhabbet Kuşunu, çift folluğu olan üreme bölgesine yerleştirin. Bu kuşlar belirli dönemlerde üremeyi sevmezler. O yüzden düzenli üremeye çalıştırmayın. Çünkü yavruların hareleri koyulaştıktan sonra eşleştirip, istenilen ortama işaretlemeye sahip yavruların üremesi denenebilir. Mutasyona uğrama eğilimleri oldukça fazla olan gri kanatlı gök mavisi Muhabbet Kuşlarında üreme sonucunda bazı değişik tipleri oluşabilmektedir. Hatta bu aynı anneden gelen yavrular arasında bile gözlemlenebilmektedir.

Yorum Yaz

4 Yorum