Muhabbet Kuşu Türleri

İngiliz Muhabbet Kuşu

İngiliz Muhabbet Kuşu
3.2/5 - (8 votes)

İngiliz Muhabbet Kuşu

İngiliz Muhabbet Kuşu, ülkemizde kuş türleri arasında en çok tercih edilen bir Papağan cinsidir. Muhabbet Kuşu olarak isimlendirilmelerinin sebebi ise, boylarının küçük olması ve ilgilenilmediğinde dahi kendi kendine konuşuyor olmasıdır.

Bir İngiliz Muhabbet Kuşuna sahip olmak, kuş beslemeyi seven insanlar için oldukça eğlencelidir. Çok fazla ilgi istemezler fakat ilgilenildiğinde çok sevimli ve bağlı olurlar. Genellikle tohumlarla beslenirler. Bunun yanında meyve de yiyerek yaşamlarını sürdürebilirler.

İngiliz Muhabbet Kuşları‘nın bir Papağan türü olmasının getirdiği avantaj ise konuşabilme yetenekleridir. Dişi olanları genellikle melodileri taklit ederler. Bununla beraber yeterli ilgi gördüklerinde 12 kelimeye kadar öğrenebilirler. Ancak konuşan İngiliz Muhabbet Kuşları genellikle erkeklerdir. Yeterli ilgi ve alaka gördüklerinde 1700 kelimeye kadar ezberledikleri ve konuşabildikleri tespit edilmiştir.

Sahibine bağlı olan bu Papağan türü oldukça oyuncudur. Büyük bir kafese gereksinim duymazlar fakat hareket alanının geniş olması rahatlığı açısından bir avantajdır. Kafesinin içerisinde onun ilgisini çekecek oyuncaklar bulundurmak gerekir. Herhangi bir eğitim almadan, kendi başına oyuncaklarıyla oynayarak vakit geçirebilir. Aksi takdirde çok hareketli olması yüzünden kendini meşgul edecek bir şeyler bulamadığında, kafesinde huysuz hareketler sergileyebilir. İyi bir bakım ve ilgi gösterdiğinizde İngiliz Muhabbet Kuşlarına sahip olmanın çok eğlenceli olacağını göreceksiniz.

Yorum Yaz

1 Yorum