Muhabbet Kuşu Türleri

Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu
4.5/5 - (95 votes)

Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu, İngiliz Muhabbet Kuşu olarak da bilinen küçük boyutlarda ve rengarenk tüyleriyle dikkatleri üzerine çeken bir Papağan türüdür.

Uzun kuyruklu olan jumbo Muhabbet Kuşları, evcilleştirmesi ve insana alışması kolay olarak bilinirler. Genellikle tohumla beslenirler fakat meyve ve sulu sebzelere olan düşkünlükleri de gözardı edilmemelidir. Beslemesi ve bakımı oldukça kolaydır. Bu yüzden kuş beslemek isteyenlerin öncelikli tercihidir. Özellikle de çift olduklarında fazla ilgilenmenize gerek yoktur. Eğer tek olarak beslemek isterseniz kafesinin içinde onun ilgisini çekecek oyuncaklar bulundurmak canının sıkılmasına engel olacaktır. Eğer oyuncak almak istemezseniz, özel ilgi göstermeniz gerekir. Çünkü hiperaktif olmaları sebebiyle canları sıkılacaktır ve kafeslerinin içinde huysuzluk yapacaklardır.

Muhabbet Kuşu olarak adlandırmalarının sebebi ise kendi kendine konuşmaları, şen şakrak sesler çıkartarak kendini ve etrafındakileri eğlendirmeleridir. Tabiri caizse biraz fazla geveze bir kuş türüdür.

İngiliz Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşları’nın konuşma yetenekleri gelişmiştir. Yeterli ilgi ve alaka gösterildiğinde, sizinle konuşurken veya kendi kendine konuşurken öğrendiği kelimeleri kullanarak izlemekten keyif alacağınız türde hareketler yaparlar. Dişi olanlarının konuştukları kelime sayısının az olmasına karşın, erkek olan Jumbo Muhabbet Kuşları‘nın yaklaşık 1700 kelimeye kadar ezberleyebildikleri tespit edilmiştir.

Yorum Yaz