Muhabbet Kuşu Türleri

Lutino Muhabbet Kuşu

Lutino Muhabbet Kuşu
3.2/5 - (45 votes)

Lutino Muhabbet Kuşu

Lutino Muhabbet Kuşları, insanlarla yaşamayı seven oldukça evcil Muhabbet Kuşlarındandır. Sarı renkteki formları, renk mutasyonlarına uğramış çeşitleridir. Bu kuşların ilk ortaya çıkmaları 1870’li yıllara dayanmaktadır. Beslenme ve barınma özellikleri diğer Muhabbet Kuşlarıyla neredeyse aynıdır. Dar alanları pek sevmezler. Geniş alanda yaşamaktan oldukça haz alırlar.

Beslenme olarak Lutino Muhabbet Kuşlarına kendi karışımlarınızdan verebilirsiniz. Bunun yanında, Muhabbet Kuşu yemi karışımlarından da satın alabilirsiniz. Daha fazla akdarı içeren Muhabbet Kuşu karışımları, çok fazla kanarya karışımı olanlara göre daha ucuzdur. Eğer yavru bir Lutino Muhabbet Kuşu besliyorsanız, yemleri az miktarda ıslak vermelisiniz ki daha rahat sindirebilsinler. Yumuşak gıdalı besinleri daha çok verin. Eğer Lutino Muhabbet Kuşlarına otçul yani yeşil gıda takviyesi yapmak istiyorsanız, bazen çok miktarda vereceğinize düzenli bir şekilde yeteri kadar vermeniz daha uygun olacaktır. Aksi takdirde oburlaşıp ishal olabilirler.

İklim değişikliğine karşı dayanıklı olan Lutino Muhabbet Kuşları, dünyanın her bölgesinde yaşayabilirler. Üreme özellikleri diğer Muhabbet Kuşlarına benzemektedir. Yumurtaları 14 gün içerisinde oluşmalıdır, buna bağlı olarak da yumurta kabuğu için gerekli olan kalsiyumun sağlanabilmesi amacıyla yeterli miktarda mürekkep balığı kemiği de takviye edilebilir. Mutasyona uğrama özellikleri de oldukça fazladır.

Yorum Yaz

3 Yorum