Muhabbet Kuşu Türleri

Yerli Muhabbet Kuşları

Yerli Muhabbet Kuşları
4.5/5 - (103 votes)

Yerli Muhabbet Kuşları, diğer Muhabbet Kuşlarına göre oldukça küçük olan bir türdür. Boyutları neredeyse bir serçe ile aynı olurlar. Görünüm olarak diğer Muhabbet Kuşlarından daha küçük olmalarına rağmen karakter olarak diğer Muhabbet Kuşlarıyla aynı özellikleri sergilerler.

Kafaları çok küçük olan yerli Muhabbet Kuşları tohumla beslenirler. Genellikle doğada toplu olarak yaşamayı severler bu yüzden de evcilleştirildiklerinde biraz ilgi odağı olmak isterler. Fakat ilgilenemediğiniz durumlarda da onun ilgisini çekecek oyuncakların kafeslerinde olması oyalanabilmeleri açısından iyi olacaktır. Çünkü yerli Muhabbet Kuşları da enerjilerini tam olarak atamadıklarında kafeslerinde oldukça huysuz olabilirler.

Yerli Muhabbet Kuşları

Yerli Muhabbet Kuşları hemen hemen her Petshop’ta bulabileceğiniz türden bir Muhabbet Kuşudur. Ülkemizde çiftleştirilerek çoğaltıldığı yerler çoğunluktadır. Muhabbet Kuşlarının genel özelliği olan gevezelik, yerli Muhabbet Kuşlarında da mevcuttur. Zaten Muhabbet Kuşu denilmelerinin sebebi geveze oluşları yüzündendir. Aslında bu kuşlar Papağanların çok küçük bir türüdür.

Konuşma özelliği Papağanlarda olduğu gibi yerli Muhabbet Kuşlarında da vardır. Dişi olanları ufak tefek birkaç kelime ezberleyebilirken, erkek yerli Muhabbet Kuşları gerekli eğitimi ve ilgiyi gördüklerinde oldukça fazla kelime ezberleyebilirler. Bakımları oldukça kolay olan yerli Muhabbet Kuşlarından birine sahip olmak isterseniz, onunla ilgilendiğinizde ne kadar sevimli olduklarını göreceksiniz.

Yorum Yaz

1 Yorum