Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Üretimi

Muhabbet Kuşu Üretimi
4.5/5 - (8 votes)

Muhabbet Kuşları, ev içinde beslenmek için en çok tercih edilen evcil hayvanların başında gelir. Renkli tüyleriyle son derece hassas olan bu sevimli kuşlar, tüm ev halkının ilgisini çekmekte ve bakımı insana huzur vermektedir.

Muhabbet Kuşu Üretimi

Elbette ki huzur vermesi, bakımının kolay olduğu anlamına gelmemektedir. Sağlıklı bir muhabbet kuşuna sahip olmak istiyorsak bakımına, yediği içtiği yemlerin tazeliğine ve yuvasının temiz ve korunaklı olmasına özen göstermemiz gerekmektedir. Bir süre sonra muhabbet kuşu üretimi, muhabbet kuşu besleyen herkesin ilgisini çekmeye başlar. Öncelikle üretimin boyutu önemlidir. Yalnızca kendi bir çift kuşunuzu üretebileceğiniz gibi, gerekli donanımlara sahip büyük bir kafesteki kuşları da seri olarak üretebilirsiniz. Elbette ki bu kadar çok kuşun üretimi bir çift kuşun üretimine göre çok daha zor olacaktır.

Muhabbet kuşlarını üretmek için öncelikle üreme yaşında, tüy dökme mevsiminde bulunmayan ve akraba olmayan iki adet sağlıklı kuş aynı kafese konulur. Bu dönemlerde kuşların yediklerinin tazeliği ve besin değeri çok önemlidir. Kuşlar bu süre içerisinde pek çok kez birlikte olurlar ve bu birlikteliğin sonucunda dişi 1 ila 6 arasında değişen sayıda yumurtlar. Yumurtalara dokunmamak önem taşır. Dişinin ve erkeğin huzuru bozulmadığı ve bir aksilik çıkmadığı takdirde son derece sağlıklı yavrulara kavuşmanız an meselesidir. Bazı durumlarda yumurtalar boş çıkabilmektedir.

Muhabbet Kuşu Yavrusu

Yorum Yaz

2 Yorum

  • Muhammet kuşları cok nadir bir kuşlardır mesala dışarda kalsalar donup ölebilirler ama onları alaı pencereleri acık bırakmamalıyız ki ucmasınlar onlar egitilirse konuşa bilirlerde ama dikkat edelim ki onları sıkmayalım ölebilirler…