Papağan Türleri

Duivenbode Lorisi

Duivenbode Lorisi
Rate this post

Genel Özellikler

Ortalama 30 cm.’lik bir boya sahip olan Duivenbode Lorisi, toplam 20 yılık bir ömre sahiptir. Cinsiyeti diğer pek çok Papağan türü gibi ancak bilimsel olarak tespit edilebilmektedir.

Duivenbode Lorisi türü papağanlara sahipsiniz ve kuşlarınız yumurtladı. Peki yavrular ne kadar sürede yumurtadan çıkar? Kuluçka süresi ortalama 24 gündür. Yavrularının tüylenme süreleri 80 gün olarak bilinmektedir.

Renkleri kahverengi ve sarıdır. Enterasan renklere sahiptirler. Diğer papağan türlerine bakıldığında Duivenbode Lorisi kendine has bir görünüme sahiptir. Bununla beraber oldukça ilgi çekici bir Papağan türüdür.

Duivenbode Lorisi ne yer?

Duivenbode Lorisi diğer Papağan türleri ile benzer gıdalarla beslenir. Kaliteli paket yemlerle beraber, nektar, çeşitli tohumlar, meyve, sebze ve yeşilliklerle beslenirler.

Konuşmaya oldukça yatkın olan bu papağanlar, farklı görünümlerinin altında yatan güzel bir karaktere sahiptir. Sahibine alıştığı takdirde, iyi bir arkadaş gibi sohbet etmesi mümkündür.

Duivenbode Lorisi’nin dikkat edilmesi gereken ilginç bir de huyu vardır. Kış aylarında üreme şanslarının düşük olmasına rağmen, soğuk kış aylarında üreme istekleri gelebilir. Bu durumda incubator (kuluçka makinesi)’e ihtiyaç doğacağından ötürü mutlaka bunu temin etmek gerekir.

Yorum Yaz