Papağan Türleri

Goffin Kakadu

Goffin Kakadu 2
3/5 - (2 votes)

Genel Bilgiler

Goffin Kakadu, doğada Güney Pasifik Adaları ve Avustralya’da genelde ormanlık alanlarda yaşar. Büyük boylu Papağanlar arasında yer alır. İnsanlara kendini fazlasıyla sevdiren tarzı ile evcil hayvanlar arasında meraklıları tarafından fazlasıyla talep görmektedir.

Goffin Kakadular 65-90 yıl ömre sahiptir. Bu aralıktan fazla yaşayan istisnalar da bulunmaktadır. Toplam 21 adet türü vardır. Zekâsı ile ön plana çıkan Papağan türleri arasındadır. Tüylerini kaldırıp indirmeleri o andaki ruh halllerini yansıtır. Çene kuvveti oldukça fazladır ve iri bir görüntüye sahiptir. Bu nedenle canının sıkıldığı dönemlerde evinizde yer alan her şeyi kemirebilirler. Bunu engellemek için kafesine zaman geçirmesi için oyuncaklar alınabilir. Konuşma açısından söylediklerinizi tekrar edebilirler, fakat birkaç kelimeden öteye gidemezler.

Beslenme ve Bakım

Goffin Kakadu, standart Papağan yemleriyle beslenebilir. Bunun yanında meyve ve çekirdek’e asla hayır demez. Yağlı yiyeceklerden mümkün olduğu kadar uzak tutulmalıdır. Veya çok az tüketmesi sağlanmalıdır.

Geniş bir kafes içerisinde bakımı gerçekleştirilmelidir. Kafesi düzenli olarak mutlaka temizlenmelidir. Kafes doğrudan güneşin altında olmamalı ve cereyana maruz kalmamalıdır. Ayrıca bu Kuşlara sık sık banyo yaptırılması gerekir.

Bu Papağanlar ilgiyi çok seven papağan türleri arasındadır. Öyle ki, sizi yakınınızdaki diğer insanlardan dahi kıskanabilir. Bunu engellemek için kendi kendine oyun oynama alışkanlığını mutlaka kazandırmanız gerekir. Bunu sağlayabilmek için çeşitli oyuncaklardan yararlanabilirsiniz.

Yorum Yaz