Papağan Türleri

Maskeli Aşkkuşu Papağanı

Maskeli Aşkkuşu
4.5/5 - (8 votes)

Papağan türlerinin en şirinleri arasında yer alan Maskeli Aşkkuşu Papağanı, kendine has pek çok özelliğe sahiptir.

Maskeli Aşkkuşu

Yetişkin bir Maskeli Aşkkuşu Papağanı‘nın boyu 15 cm. ve ömrü 10-12 yıl kadardır. Cinsiyet ayrımı yapmak çok zordur. Ancak bilimsel olarak yapılan testler sonucunda öğrenilebilmektedir. Cinsiyet ayrımının zorluğuna rağmen, üretmek oldukça kolaydır. Hem dişiler hem de erkekler bu konuda çok isteklidir.

Diğer papağan türlerine bakıldığında daha sakin oldukları bilinir. Ötüşleri kaba olmadığından ötürü, çevreye rahatsızlık vermezler. Yavrulamaya en yakın papağan türü olarak bilinen Maskeli Aşkkuşu Papağanları, diğer Papağan türlerinin aksine sadece folluğa yavru yapar. Maskeli aşkkuşu papağanı’nın fiyatı ise, Jako ve Geveze Lori papağanlarına bakıldığında çok daha uygun fiyatlara bulunabilir.

Beslenmeleri, ayçiçek çekirdeği, tohumlar, yeşillikler, sebze ve meyvelerle sağlanabilir. Bununla beraber kaliteli paket yemler de beslenmelerini karşılayabilir.

Standart Papağan kafesleri yaşam yerleri için uygundur. Kafeslerinde mutlaka bulunması gereken aksesuarlar yemlik, suluk, folluk ve diğer standart Papağan aksesuarlarıdır. Kafesleri doğrudan güneş ışığından ve cereyandan uzak tutulmalıdır.

Bir çift Maskeli Aşkkuşu Papağanı sahibisiniz ve kuşlarınız yumurtladı, ne kadar sürede yavruları çıkmaya başlar?

Yavruların yumurtadan çıkışı ortalama 20-24 gün sürmektedir. Doğumdan sonra 40 gün içerisinde de yavruların tüylenmeleri gerçekleşir.

Yorum Yaz

2 Yorum

  • Ses yapmaz yazmışsınız ancak benim de bir maskeli cennet papağanım var, sürekli ve inanılmaz derecede tiz ses çıkarıp bağırıyor. Bu türün geneli de öyle aşırı ses yapıyorlar ve fare gibi kemirgenler.

  • cok guzel 1 kus turu herkese tavsıye edıyorum tasınacagımız yenı evde buturden alacağım harıka 1 folluğa yavruları cok tatlı aldığımbır kusturu * gorusuruz *