Papağanlar

Papağan Alırken

4.8/5 - (31 votes)

Papağan, dünyadaki tüm kıtalara yayılan kıvrık gagalı kanatlılara verilen genel bir isimdir. Pek çok türü vardır. Papağanlar bir çok türüyle birlikte dünyanın en zeki hayvanlarından biridir. Bunların en popüleri ise Muhabbet Kuşudur.

Papağan almadan önce, Papağanların etrafı kirletebileceği, gürültü yapacağı ve ilgi’ye muhtaç olduğu gerçeğini hesaba katmayı unutmamak gerekir. Aslında Papağanlar yapıları gereğin Kedi ve Köpekler gibi evcil hayvanlar değildir. Doğadan ev yaşamına adapte edilmeye çalışılan canlılardır. Bu nedenle Papağanlardan beklentiler buna uygun olmalıdır.

Papağanlara karşı sabırlı davranılmalıdır. Komşular, Papağanın çıkaracağı seslere karşı tahammülsüz olabilir. Çeşitli sıkıntıların meydana gelmemesi için buna dikkat edilmelidir. Gerçekten Papağan beslenmek isteniyorsa bu faktörler unutulmamalıdır. Aksi taktirde Papağanı petshop’a geri verme durumları ortaya çıkmakta bu ise Papağanlara büyük bir eziyet olmaktadır.

Papağan alındıktan sonra, öncelikle Papağan kafesinin koyulacağı yer belirlenmelidir. Bu bahsedilen yer ise kalorifere ve pencereye çok yakın olmamalı, cereyandan uzak olmalıdır. Papağan’ın alışması için kafese Papağan oyuncakları yerleştirilmelidir. Buna örnek olarak tırmanma tahtası verilebilir.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz