Sazan Balıkları

Kiraz Barbus

Kiraz Barbus
Rate this post

Kiraz Barbus

Kiraz Barbus, doğada Sri Lanka’da yaşayan bir balık türüdür. Bu balık türü hem etçil hem de otçul olarak beslenebilmektedir. Kuru yemi çok fazla sevdiklerinden dolayı kolay bir şekilde tüketmektedirler. Bu nedenle akvaryumda bakacağınız zaman çok fazla yem vermemeniz daha iyi bir seçim olacaktır.

Genel Bilgiler

Kiraz Barbus balığı hem kendi türleri hem de diğer türler ile barışçıl bir şekilde yaşayabilmektedir. Balıkta cinsiyet ayrımı yaparken ten rengine bakmanız yeterli olacaktır. Erkeklerin derileri daha çok kırmızının tonunda iken dişilerinde ise bu daha çok turuncuya dönüktür. Ayrıca dişileri daha tombul bir yapıya sahiptirler.

Kiraz Barbus balıkları ortalama olarak 23-27 derece arasında yaşamaktadırlar. Bu sıcaklıkta ulaşabilecekleri maksimun boy ise 4 ile 6 cm arasındadır. Kiraz Barbus balıklarına bakmanız için akvaryumunuzun en az 35 litre hacme sahip olması gerekmektedir.

Kiraz Barbus balıklarının ömrü yaklaşık olarak 5 yıl kadardır. Bu balıkların doğadaki yaşamları soyları tükendiği için bitmiştir. Günümüzde akvaryumlarda bakım için üretilmektedirler. Üretimleri kolay olduğu için her yerde kolay bir şekilde bu balıkları bulabilirsiniz.

Yorum Yaz