Sazan Balıkları

Zebra Balığı

Zebra Balığı
Rate this post

Zebra Balığı

Zebra balığı, Asya kökenli olan ve yumurtlayarak çoğalan bir balık türüdür. Bu balığın boyu 7 cm.’ye kadar uzayabilmektedir. Zebralar üreyecekleri zaman genellikle 450-500 arası yumurta bırakır.

Genel Bilgiler

Zebra balıkları, hem kendi türleri hem de diğer türler ile barışçıl bir şekilde yaşayabildikleri için akvaryum ortamında bakılmaya oldukça uygun olan balıklar arasında yer alır.

Akvaryum’un yüzey alanının geniş olması daha uygun olacaktır. Çünkü bu balıklar toplu halde yaşadıkları için, yüzeyi geniş olan akvaryumları çok severler. Balıklar barışçıl oldukları akvaryumdaki diğer balıklar ile çok rahat bir şekilde geçinebilirler. Ayrıca beslenmelerini de toplu olarak yaparlar.

Zebraların konulacağı akvaryum suyunun ısısı, 19-25 derece arasında olması gerekir. Suyun pH derecesinin de 7 civarı olması bu balıklar için oldukça iyi olacaktır. Tüm bu ortamlar sağlandığında ve Zebra balıklarına iyi bakıldığı zaman her ay düzenli olarak yumurta bırakabilmektedirler. Yumurtalar bırakıldıktan 2-3 gün sonra yavrular yumurtalardan çıkmaya başlayacaktır.

Bakılacakları akvaryum hacmi minimum 50 litre olmalıdır.

Yorum Yaz