Su Kaplumbağaları

Kaplumbağa Fiyatları Ne Kadar ?

Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası 8
3.6/5 - (523 votes)

Kaplumbağa fiyatları sizin yaşamış olduğunuz şehre göre değişiklikler gösterir. Alacağınız su kaplumbağası normal olarak yaşadığınız şehrin mevsim ve iklimine göre değişik fiyatlarda olacaktır. İlk olarak bilmeniz gereken en önemli nokta su kaplumbağalarının genel olarak ömürlerinin 20 yıl civarında olduğudur. Yani bir kaplumbağayı evcil hayvan olarak sahiplenecekseniz yaklaşık olarak yaşamınızın 20 yılını onunla geçirmeye hazır olmanız gerekir. Ayrıca hayvanın rahat yaşayabilmesi için uygun akvaryum, lamba ve ısıtıcıyı mutlaka temin etmelisiniz. Su kaplumbağaları yüzmeyi oldukça severler ancak çok çabuk yorulan bir canlı türü olmalarından dolayı onun için aldığınız akvaryumun içerisinde dinlenebileceği bir kuru alan oluşturmalısınız. Su kaplumbağaları ciddi bir zamanlarını su içerisinde geçirseler de hem su hem de karada yaşayabilirler.

Su Kaplumbağası Fiyatları

Su kaplumbağalarının fiyatları genel itibari ile 500 ile 1000 TL arasında değişiklik gösterir. Ancak alacağınız kaplumbağanın rahat ve huzurlu bir şekilde yaşam sürmesini istiyorsanız onun için rahat edebileceği bir akvaryumu da satın almalısınız. Bu sayede bir kaplumbağanın maliyeti size yaklaşık olarak 1500 TL ile 2000 TL arasında olacaktır.

Yavru su kaplumbağası alacaksanız bilmeniz gereken cinsiyetini anlamanızın neredeyse imkânsız olduğudur. Çünkü su kaplumbağalarının erkek ya da dişi oldukları ancak 2 yaşına geldiklerinde anlaşılabilmektedir. Su kaplumbağasının size maliyeti onun için alacağınız akvaryum ile beraber biraz pahalı olacaktır. Su kaplumbağalarının ana yurtlarının Karaipler olduğunu ve bu sebeple sıcağı çok sevdiklerini unutmamalısınız. Oldukça hızlı bir şekilde büyüyen su kaplumbağalarını satın alırken bu özelliklerini de göz önünde bulundurun. Yetişkin bir kaplumbağa ortalama 2 kg. ağırlığa ve 35 cm. uzunluğa ulaşabilir. Bu sebeple birden çok kaplumbağa edinmeniz tavsiye edilmez.

Evinizde canlı beslemek istiyorsanız en masrafsız ve en zahmetsizi şüphesiz ki su kaplumbağalarıdır. Günde yalnızca bir öğün yemek vererek ve haftada bir kez suyunu değiştirerek oldukça uzun süre birlikte yaşayabilirsiniz. Hem otçul hem de etçil oldukları için beslemek için verebileceğiniz alternatif çoktur. Ayrıca su kaplumbağalarının kış uykusuna yattıklarını da unutmamalısınız. Kaplumbağanızı akvaryumunun içerisinde uzun süre hareketsiz olarak gördüğünüzde korkuya kapılmayın büyük bir ihtimalle kış uykusundadır.

Canlı su kaplumbağası fiyatları pet shop

Petshoplarda canlı su kaplumbağalarının en miniklerini tanesi 250-500 TL’den başlayan fiyatlarla satmaktadırlar. Kaplumbağanın ebatları arttıkça yaşama şansı ve fiyatı da artmaktadır. Petshoplarda canlı su kaplumbağalarına pek iyi bakılmamakta, ayrıca ortamın doğal olmaması, kalabalık nedeniyle strese girmektedir.

Bu sebeple petshoplardan satın alınan canlı su kaplumbağalarının çoğu daha bir ay bile olmadan ölmektedirler. Bunda elbette canlı su kaplumbağasını satın alacak kişinin nasıl bakacağını bilmemesi de etkilidir.

Yavru kara kaplumbağası fiyatları

Kara kaplumbağaları yaban hayvanıdır. Bu sebeple alımı, satımı ve bulundurulması yasaktır. Yavru kara kaplumbağaları için tanesi 200 TL ile 1000 TL arası fiyatlar istenmekle birlikte, sizde yavru kaplumbağası bulunduğu yetkililer tarafından tespit edilirse hem el koyarlar hem de ceza keserler.

 

Yorum Yaz

184 Yorum