Tavşanlar

Tavşan Bakımı

Tavşan Bakımı

Tavşan bakımında belli başlı noktalar vardır. Tavşanların yaşadığı ortamda aşırı ses olmamalıdır. Bu, Tavşanları strese sokarak mutsuz olmalarına neden olur.

Tavşanların bulunduğu ortamın ısısı için oda sıcaklığı idealdir. 15 dereceyle 30 derece arası uygundur. Tavlaşnların hergün su içmeye ihtiyaçları vardır.

4.7/5 - (31 votes)

Tavşan BakımıTavşan bakımında belli başlı noktalar vardır. Tavşanların yaşadığı ortamda aşırı ses olmamalıdır. Bu, Tavşanları strese sokarak mutsuz olmalarına neden olur.

Tavşanların bulunduğu ortamın ısısı için oda sıcaklığı idealdir. 15 dereceyle 30 derece arası uygundur. Tavlaşnların hergün su içmeye ihtiyaçları vardır. Bunun için yanlarında içmeleri için her zaman temiz su bulundurulmalıdır. Bunun için Tavşanlara özel suluklar bulunmaktadır.

Tavşanların tutulacağı kafesler boyuna uygun olarak olabildiğince büyük olmalıdır. Kafesleri belli aralıklarla temizlenmeli ve hijyene dikkat edilmelidir. Tavlaşanlara tuvalet eğitimi verilebilir. Yavru Tavşanlara, tuvalet eğitimini vermek daha kolaydır. Kedilerin nasıl ki içi Kedi kumu dolu olan bir tuvalet kabı varsa Tavşanlar içinde benzer bir alan yapılabilir. Belirlenen bir kaba kuru saman koyularak tavşanların tuvaletlerini buraya yapması sağlanabilir.

Tavşanlara kesinlikle banyo yaptırılmamalıdır. Tavşanlar günlük olarak kendi temizliklerini kendileri yapar.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

1 Yorum

  • Tavşanımın bakımında çok şey öğrendim bu siteden. Ellerinize sağlık. Bence en iyi evcil hayvan sitesi burası…