Güvercinler

Güvercin Beslenmesi

Güvercinlerde Beslenme, Güvercinlerin sağlıklı gelişimleri için çok önemlidir. Güvercinlere verilen en temel ve alışılmış besin buğdaydır. Ancak her hayvan gibi Güvercinler de tek tip besinle beslenmemelidir. Güvercinler, tüy mevsimlerinde, yavrulama dönemlerinde, yazın ve kışın çeşitli yiyeceklere ihtiyaç duyarlar. Güçlü, sağlıklı ve güzel görünümlü bir Güvercin için tek tip beslenmeden kaçınılmalıdır.

4.4/5 - (22 votes)

Güvercinlerde Beslenme, Güvercinlerin sağlıklı gelişimleri için büyük önem taşır.

Güvercinlere verilen en temel ve alışılmış besin buğdaydır. Ancak her hayvan gibi Güvercinler de tek tip besinle beslenmemelidir. Güvercinler, tüy mevsimlerinde, yavrulama dönemlerinde, yazın ve kışın çeşitli yiyeceklere ihtiyaç duyarlar. Güçlü, sağlıklı ve güzel görünümlü bir Güvercin için tek tip beslenmeden kaçınılmalıdır. Güvercinler vitamin, mineral, yağ, protein ağırlıklı ve dengeli olarak beslenmelidir. Bu nedenle Güvercinler için yem karışımı yapmak en doğrusu olur.

Aşağıda beslenme tablosu ve besin değerleri yer almaktadır:

Güvercinlerin yemlerinin yanında mutlaka temiz su olmalıdır. Güvercinler her zaman suya ihtiyaç duyarlar.

Kapalı ortamlarda beslenen Güvercinlerde yağlanma oluşabilir. Bu da, Güvercinlerin sağlıksız bir yaşam sürmelerine neden olur.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz