Güvercinler

Güvercinlerin Ömrü ve Beslenmesi

Güvercinlerin Ömrü ve Beslenmesi
4.5/5 - (45 votes)

Güvercin Ömrü

Güvercin yavruları yumurtadan çıktıkları an savunmasız ve güçsüz bir halde doğarlar. Kötü şartlardan çabucak etkilenerek ölebilirler. Özellikle kış aylarında yavrulara özel bir bakım programı hazırlanmazsa, her an ölümle karşılaşılabilir.

Yavrular tüylenerek yem yemeye başladığında, hastalıklara karşı yavaş yavaş direnç kazanarak, hastalıklara yakalanma riskleri azalır.

Beslenme, bakım şartları ve ortam ısısı gibi birtakım faktöre uyulduğu takdirde, Güvercin ölümleri minimuma iner. Yani Güvercin sahipleri olarak gereken özen gösterildiğinde, Güvercinler sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyür. Ömürleri 15 yıla kadar süren bazı Güvercinler görülmekle beraber, genel olarak en fazla 10-12 yıl yaşarlar. Ömrünün uzun ya da kısa olması bakım şartları ve beslenmesine bağlıdır.

Güvercinlerin Ömrü ve Beslenmesi

Beslenme

Güvercinlerde temel yem buğdaydır. Bununla beraber her canlıda olduğu gibi yemlemede çeşitlilik önemlidir. Sürekli buğdayla beslemek yerine bir karışım hazırlanarak verilmelidir. Özellikle tüy mevsimi, yavrulama dönemi, mevsim değişiklikleri gibi hassas dönemlerde doğru beslenme yapılmazsa, hastalıklarla ve sonunda ölümlerle karşılaşılır. Beslenmenin yanında vitamin ve mineral takviyesi de özellikle göz alıcı görünüme sahip Güvercinlerin tüylerinin daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Bu başlıkta Güvercinlerin beslenmesi için verilebilecek besinler ve besin değerleri yer almaktadır.

Yorum Yaz

1 Yorum