Köpekler

Hangi tür Köpek seçilmeli?

Hangi tür Köpek seçilmeli?
5/5 - (1 vote)

Hangi tür Köpek seçilmeli?

HAYVANLARIN EN SADIK CANLILARI

Hayvanlar arasında Köpek ırkı bambaşka bir yere aittir. Hemen hemen tüm hayvanlardan daha sevecen, daha tatlı, daha samimi ve daha dost canlı olan bu hayvanlar her insan tarafından sevilir. Evcil olanları için söylenirse Köpekler de insanlardan hoşlanır, nitekim sahiplenilmek duygusu onlar için bir lüks niteliğindedir.

Köpekler, bağlılık duygusunu en üst seviyede gösteren hayvanlardır. Bir Köpek seçecekseniz öncelikle kendi duygularınızı bir gözden geçirmeniz gerekir. “Nasıl bir insanım ve nasıl bir köpeğe ihtiyacım var?” sorularını net olarak yanıtlamanız gerekir ki; sonuçta almış olduğunuz Köpek hayatınıza girecek ve sizin zamanınızı harcayacak ve bu harcanan zamanın iyi olması için tercihimizi kendimizden ve ihtiyacımızdan kopyalamamız gerekiyor. Köpeklerin en büyük ortak özelliği samimi ve bağlı olmalarıdır. Kendi içlerinde ayırmak gerekirse, Kangal cinsi; çok korumacı samimi ve çok sadık bir Köpektir. Sahibine kesinlikle zarar vermez. Bulunduğu bölgeyi en iyi şekilde muhafaza eder. Tabii yetiştirilme tarzı gereğince.

Avlanmak sizin için vazgeçilmez bir spor dalı ise, avcı köpeği Tazı’yı kapınıza bağlamanız gerekir. Koku alma duyusu ile harikalar yaratan bu hayvanla deliğinden çıkaramayacağınız bir av yoktur. Yaşadığınız yer ıssız ve sesiz bir yer ise bir Kangal veya Kafkas çoban köpeği size çok yardımcı olacaktır. Bu Köpekler biraz boğazına düşkünlerdir ama korumacı tavırlarıyla tabiri caizse kuş uçurtmazlar. Sonuç olarak Köpekler, insan hayatını çok ama çok etkilemektedir. Bu nedenden ötürü seçimin çok iyi yapılması gerekir.

Yorum Yaz