Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşları Ne Zaman Konuşur?

muhabbet kuşu ne zaman konuşur
Muhabbet Kuşları Ne Zaman Konuşur?
4.6 (92.84%) 380 Oy

Muhabbet kuşları ne zaman konuşur ve bu konuşmanın eğitim süreci nasıl işler? İşte bu önemli soru için etkin bir araştırma yapmaya çalıştık ve işinize yarayacağını düşündüğümüz önemli detayları bir başlık altında topladık. Bu bilgilere göre kullanacağınız yöntemleri belirleyebilir, mevcut bilginize daha da fazla bilgi katabilirsiniz. Zira muhabbet kuşu gibi hareketli ve sempatik sıcak bir hayvanın konuşma süreci ile uğraşmak, sevenleri için bizzat keyif verici bir durum olacaktır.

Genel olarak baktığımız zaman, hemen hemen her muhabbet kuşu türü konuşmayı çok hızlı bir süreç bazında öğrenir. Önemli olan ona dair sunduğunuz çalışma taktikleri ve teknikleri olacaktır. Muhabbet kuşlarını ortalama bir aylık iken alıyorsunuz büyük ihtimal (ki petshoplarda satış tarihleri de ortalama bu şekilde oluyor, yani annesinden ayrıldığı zaman) ve bundan sonra öncelikle elinize alıştırmaya çalışıyorsunuz. Bu çok doğru ve normal bir yoldur. Konuşma süreci de burada başlıyor işte. Yani kuşunuz ile aranızı yapmaya ve elinize alıştırmaya başladığınız andan itibaren konuşmaya yatkın bir halde oluyor ve ne öğretebilirseniz şu saatten sonra öğretmeye başlayabilirsiniz. Yani ortalama 1 aylık olduktan sonra sürecin başladığı ilk tarihlerdir. Bu süre zarfında önemli olan şey, kısa kelimeleri ve rahat konuşabileceği kelimeleri tekrar ettirmeniz olacaktır. Bu yüzden bol bol pratik yapabilirsiniz. Kısa kelimeleri ve kolay kelimeleri hızlı bir şekilde öğrendiğini görmeye başladığınızda çalışmalarınızın devamını getirebilirsiniz. Tekrar eden kısa heceleri daha çabuk öğrendikleri bilinmektedir. Örneğin muhabbet kuşunun çabuk öğreneceği kelimeler: baba, cici gibi kelimelerdir

Yavru Muhabbet Kuşu

Yavru muhabbet kuşu ve yetişkin muhabbet kuşu arasındaki eğitim seçenekleri sürekli değişmekle birlikte aradaki fark ortalama 2 aydır. Yani yavru muhabbet kuşu ortalama bir ayda bazı şeyleri öğreniyor iken, büyük muhabbet kuşu ortalama 3 ayda öğreniyor. Bu yüzden ne kadar taze başlarsanız o kadar artı olacaktır sizin için.

Muhabbet kuşlarının hızlı konuşmasını istersiniz tekrar eden kısa kelimeler seçmelisiniz örneğin, cici, baba vb gibi.

Yorum Yaz

5 Yorum