Kedi Eğitimi

Kedilerin Eğitimi

Kedilerin Eğitimi
3.5/5 - (33 votes)

Kediler, kendilerini herkese sevdirebilen canlılardır. Sessizlikleri, oyun yapma hareketleri ve benzeri uygulamalar, sahipleri tarafından hoşlanarak karşılanmaktadır. Kediler sürekli olarak evlerde yaşadığı için eğitim şarttır. Birçok eğitimci kedilerin eğitilmesinin zor olduğuna kanaat getirmiştir. Gerçekten kedi eğitimi zordur fakat temel eğitimlerle başladığınız zaman gerisini öğretmek size kalmıştır. Temel eğitimler tuvalet, saldırganlık, sahibini tanıma gibi kurallardır.

Kedilerin Eğitimi

Öncelikle kedinizin hangi yiyecekten veya nesneden hoşlandığını bulmanız gerekmektedir. Bu nesne veya yiyecekle, eğitimleri hızlandırabilirsiniz. Daha sonra güler yüzle ve sakin tavırlarla eğitim sürecine geçiniz. Kızgın olmak, kedinizin de sinirlenmesine yol açabilir. Kedinizin tuvalet eğitimi tamamlandıysa ve başka bir zaman kabın dışarısına dışkısını yapıyorsa veterinere danışmanız gerekmektedir. Herhangi bir sağlık probleminin olup olmadığını öğrenmek, hem sizin hem de kedinizin yararına olacaktır. Fakat veterinerden önce kum dolu kabın dışkı dolu olup olmadığını kontrol ediniz. Kum kabı dolduysa kediniz dışkısını dışarıya yapmış olabilir. Bunun dışında kedinizi mutfaktan uzak tutmak istiyorsanız, kapıyı daima kapalı tutarak yasak bölge ilan edebilirsiniz. Bir süre sonra kapı açık olsa bile kedinizin mutfaktan girmediğini göreceksiniz. Ancak tezgâhın üstünde yemek bırakırsanız, kediniz mutfağa girebilir.

Yukarıda yer alan temel eğitim kurallarını uygularsanız, kediniz normal eğitim sürecini atlatmış olacaktır. Bakımı ve temizlenmesi hakkında da farklı bilgilere göz atabilirsiniz.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz