Köpekler

Köpekler hakkında bilgiler

Köpekler hakkında bilgiler
4.6/5 - (105 votes)

Yaklaşık 14.000 yıldan beri Köpekler insan hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Hem sahiplerine hissettikleri bağlılık ve güven, hem de evlerine karşı duydukları koruma içgüdüsüyle Köpekler insan hayatında pek çok şeyi değiştirmiştir. Ayrıca sahiplerine karşı duydukları koşulsuz sevgi ve sadakat insanın gözlerini yaşartacak pek çok örneğe sahiptir.

Köpekler hakkında bilgiler

Bütün bunlar göz önüne alınırsa Köpeklerin insanların gözde hayvanları haline gelmeleri şaşırtıcı olmaz. Köpeklere dair bilinmesi gereken pek çok şey vardır. Bunlardan ilki Köpek bakımının son derece zaman ve sabır gerektiren bir iş olduğudur. Köpeklerin 3 yaşında bir çocuğun zekasına sahip olduğu düşünülmektedir. Bu sebeple onları eğitmek ve komut öğretmek son derece ciddi bir iştir. Bu bir eğitmenle yapılabileceği gibi, yeterli zaman ve sabrınız varsa kendinizin de yapabileceği bir iştir.

Köpekler hakkında bilgi gerektiren bir diğer zorunluluksa aşılarının düzenli olarak yaptırılmasıdır. Bu hem sizin sağlığınız, hem de onun sağlığı için son derece önemlidir. Bunun yanı sıra hemen her Köpek geniş dişli bir tarakla taranmaktan hoşlanır. Derileri sinir hücreleriyle bezeli olduğundan, bu onları rahatlatır ve sevildiklerini hissettirir. Ayrıca bunu bir ödül haline getirip hem Köpeğinizi mutlu edebilir hem de eğitimine katkıda bulunurken, yapılması gereken bir işi daha aradan çıkarabilirsiniz. Elbette ki bunu yapabilmek için Köpeğinizin taranmayı sevdiğinden emin olmanız gerekir.

Yorum Yaz

1 Yorum

  • Benim de 2 tane 4 ayakli canyoldasim var, onlarla öyle mutluyum ki benim cocuklarim onlar.
    50 yildir hep 4 ayakli cocuklarim oldu, tabii ki bazi sikintilarim oluyor, seyahat edememek gibi, gecenlerde kaza gecirdim. hastahanede ameliyat oldum, can bir arkadasim olmasaydi ne yapardim bilmiyorum. Ama yide de onlarla gecirdigim Zaman, onlarin sevgileri, bagliliklari hatta saygilari okadar güzel ki herseye deger diyorum. Hatta olmayanlara onlarla yasamin ne Kadar zevkli oldugunu tadamadiklari icin aciyorum. Her evde bir kedi ya da köpek mutlaka olmali, stres aliyor, onlarla büyüyen cocuklar ruhsal yönden daha saglikli ve hayatta daha basarili , yalniz yasayanlar ise onlarla mutlu olduklarindan daha az hastalaniyorlar ve daha uzun yasiyorlar. Korkmayin, onlari sahiplenin inanin hayatiniza getirdikleri götürdüklerinin kat kat fazlasi olacak.