Muhabbet Kuşu Türleri

Gri Muhabbet Kuşu

Gri Muhabbet Kuşu
4.8/5 - (89 votes)

Gri Muhabbet Kuşu

Gri Muhabbet Kuşları, adından da anlaşılacağı gibi gri renge sahip olan Muhabbet Kuşlarıdır. Gri Muhabbet Kuşu’nun yalnızca genetik olarak ayırt edilebilen iki çeşidi vardır. Önceleri Avustralya kıtasında ortaya çıkan ve baskın olarak gözlemlenen çeşidi hala yaşamını sürdürmektedir. Diğer formu ise, İngiltere’deki mutasyon sonucunda 1933 yılında ilk olarak görünmüştür. Fakat yavaş üreme faktörü sebebiyle nesilleri kısa bir süre içerisinde tükenmiştir.

Gri Muhabbet Kuşu, insanlarla yaşamayı seven, sıcak kanlı bir kuştur. Düzenli olarak yemek yemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde hastalığa yakalanabilirler. Bazı hayvanseverler tarafından kuşların görme eğilimlerini artırmak için havuç verilmektedir. Ancak havuç, Gri Muhabbet Kuşlarında görme eğilimini artırmadığı gibi, görme sorunlarına yol açabilmektedir.

Gri Muhabbet Kuşları doğada yalnız yaşamayı sevmez. Grup halinde yaşarlar. Üreme yönünden incelendiği zaman gri Muhabbet Kuşları diğer Muhabbet Kuşlarına benzerler. Bir damızlık yetiştirmek istiyorsanız, çok sayıda Muhabbet Kuşuna nazaran az sayıda kaliteli gri Muhabbet Kuşunu yetiştirmek daha mantıklıdır. Gri Muhabbet Kuşlarını sahiplendiyseniz ve stresli olduğunu gözlemliyorsanız, yapmanız gereken onlara daha rahat bir yaşam alanı sunmak olacaktır. Eğer kafesi küçük ve dar bir alanda ise, daha geniş bir alana yayın ve kafesini büyütün. Muhabbet Kuşları, geniş alanlarda yaşamaktan hoşlanırlar.

Yorum Yaz

1 Yorum

  • Meraba ben kuşumu bana alışmadan önce ben ona aynalı salıncak aldım ve ona alıştı şimdi çıkartmak istiyorum ama sonra morali bozulur ölür diye korkuyorum bi sorun olurmu