Muhabbet Kuşu

Bir Papağan Türü: Muhabbet Kuşları

Bir Papağan Türü: Muhabbet Kuşları
2/5 - (12 votes)

Bir Papağan Türü: Muhabbet Kuşları

Bir Papağan türü olan Muhabbet Kuşları, evcil bir kuş türüdür. Küçük ve uzun tüylere sahip Muhabbet Kuşlarının anavatanı Avustralya’dır.

Yabani ortamlarda genellikle yeşil veya sarı renkte olurlar. Bu hoş görüntü özelliklerinden dolayı dünyanın her bölgesinde evcil olarak beslenmektedirler. Evcil Muhabbet Kuşları sarı, beyaz, yeşil, mavi ve tamamen beyaz renkte olabilirler. Doğal ortamlarında çoğunlukla tohum gibi kuru besinlerle beslenen Muhabbet Kuşları, evcil ortamlarda ise et haricinde neredeyse tüm yiyecekleri tüketebilirler.

Muhabbet Kuşlarının yakın akrabaları kırmızı Papağanlar ve İncir Papağanlarıdır.

Evcil Muhabbet Kuşları insanlarla yaşamayı çok severler. Öyle ki sahibini tanır ve sahibinin ona seslenmesini bilirler. Ayrıca çok duygusal olan Muhabbet Kuşları, birisi kuşa karşı sesini yükselttiğinde alınır ve bir süre sesini çıkarmaz ya da ona küser. Oldukça küçük olan Muhabbet Kuşlarını, Kediler ile aynı ortada bırakmamanızı tavsiye ederiz. Eğer evinizde bir Kedi besliyorsanız ve Muhabbet Kuşunuz da varsa bu iki zıt türü aynı ortamda bırakmayın. Kediniz sizin yanınızdayken ona bir şey yapmasa da siz olmadığınız zamanlarda Muhabbet Kuşunu alt edebilmek için planlar kuracaktır.

Yorum Yaz

2 Yorum

  • benim kus sari muhabet kusuydu musafirlen bile omzuna basina konadi kendini eletmezdi civciv gibi ses cikaryodu vitivitivit diye otyodu ciyakliyodu evden kacti omzumdan kuscula yumurta satyomu bi kus erkek omasada kuluckaya yatami

  • ben 1 ay önce pağaşan aldım yavru ürkek ve korkak onu kendime alıştırmaya çalışıyorum yavaş yavaş ama hala korkuyor bugunde bir muhappet yavru kuş aldım karşı karşıya koydum kafeslerini ikisinle konuşmak ilgilenmek zor bunlar anlaşırmı yada hangisi çabuk konuşur bilmiyorum anlaşır bilmiyorum bana bilgi verirseniz sevinirim tşk