Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşları Konuşma Eğitimi

Muhabbet Kuşları Konuşma Eğitimi
4/5 - (7 votes)

Muhabbet Kuşları Konuşma Eğitimi

MUHABBET KUŞU KONUŞMA EĞİTİMİ NASIL VERİLİR?

Muhabbet kuşunuz var ve konuşmasını istiyorsanız öncelikle onunla bir yakınlık kurmanız gerekmektedir. İlk birkaç gün ona size alışması için zaman verin ve konuşması için zorlamayın. Size alışmaya başladığında Muhabbet Kuşu konuşma eğitimine başlayabilirsiniz. Bu eğitim için en uygun zamanlar kahvaltı ve akşam yemeği vakitlerinizdir.

Öncelikle kuşunuza yaklaşmaya çalışın. Kafesinin civarında durun ve onunla konuşun. Ona, onu yakalamak için orada olmadığınızı hissettirin. Buna gerçekten inandığında ve kafese yaklaştığınızda tedirgin olmadığında size güvenmeye başlamış demektir. Bu aşamaları başarı ile tamamladığınızda ise söyletmek istediğiniz kelimeyi bağırmadan, yumuşak bir tonla onun hafızasına kazımaya başlayın. Kendi başına söylemeye başlayıncaya kadar belirli bir süre boyunca düzenli olarak kelimeyi tekrar etmeye devam edin. Kelimeyi günde on beş yirmi defa tekrar edin. Konuşmaya başladığında göreceksiniz ki bu sıklıkta evde kullandığınız kelimeleri de konuşmaya başlayacaktır. Aynı sözcükleri bir elektronik cihaza yükleyip kuşunuza dinletmeyin, bu hiçbir işe yaramayacaktır.

Muhabbet kuşları şarkılardan çok hoşlanır. Ona müzik kanallarından şarkılar dinletebilirsiniz. Yine şarkı söylemeniz de hoşuna gidecektir. Kuşunuza öğreteceğiniz kelime ne kadar sade ve basit bir yapıda olursa o kadar başarılı olacak, ne kadar aynı tonda söylenirse o kadar çabuk öğrenecektir. Muhabbet kuşu konuşma eğitimi için en iyi seçim yavru kuşlar almaktır. Bununla birlikte konuşan bir kuşa sahip olmak istiyorsanız erkek kuş almalısınız. Nitekim erkek muhabbet kuşları, dişilerine oranla daha fazla konuşma ihtimaline sahiptirler.

Yorum Yaz