Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşları’nın Banyosu

Muhabbet Kuşları'nın Banyosu
3.3/5 - (3 votes)

Muhabbet Kuşları, evlerin vazgeçilmeyen hayvanlarından bir tanesidir. Evlere renk katan, ses oluşturan ve muhabbet eden kuşları birçok kişi sevmektedir. Aileler arasında bağ kurmayı, neşelendirmeyi sağlayan muhabbet kuşları, papağanların soyundan geldiği için konuşmaya yetenekleri bulunmaktadır. Belirli aralıklarla tekrarlayacağınız kelimeleri rahatça öğretebilirsiniz. Babacık, canım, boncuk, paşa gibi kolay söylenen kelimeleri öğrenmesi daha kolaydır. Muhabbet kuşları sürekli olarak kafes içerisinde yaşadığı için bazı zamanlarda banyo yapması gerekmektedir. Kuşların yıkanması, diğer canlılar gibi kolay değildir. Vücutları narin olduğu için farklı yöntemler kullanılmalıdır.

Muhabbet Kuşları'nın BanyosuMuhabbet Kuşu banyosu deyince akla ilk gelen pet shoplardır. Pet shoplarda satılan Muhabbet Kuşu banyoluğu kuşlarınızın kafesine takılabilir. İçerisine doldurulacak su ile banyo yapması kolaylaşacaktır. Kuşunuz, suyu seviyorsa hiçbir sorun çıkarmadan banyosunu tamamlayabilir. Ancak bazı kuşlar banyoluktan korktuğu için içerisine giremezler. Bu durumda kullanacağınız diğer yöntemler, yağmurlama ve sprey kullanımıdır. Yağmurlama yöntemiyle ılık suyu muhabbet kuşunuza serpe bilirsiniz. Bu durumda kuşunuz kolay biçimde temizlenecektir. İkinci yöntem, yani sprey kullanımı en sık tercih edilen yöntemlerden birisidir. Kuşunuzun sırt kısmından sıkacağınız su, güzel biçimde yıkanmasını sağlayacaktır.

Muhabbet Kuşunuzun yıkanmasını istiyorsanız yukarıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Siz elinizde yıkarken kaçar diye korkmayın. Sprey yöntemiyle hepsini kolay bir biçimde halletmeniz mümkündür.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz