Ördekler

Civcivler

Evde Civciv beslemek, eğer gerekli özen gösterilmezse çeşitli sorunlara yol açabilir.

Civcivleri apartman dairesinde beslemek, civcivi uzun süreyle beslemeyi olanak dışı bırakır ve onun mutsuz olmasına, hastalanmasına ya da ölmesine sebep olur. Bunun için Civcivleri bahçeli bir evde beslemek en uygunudur.

Evde Civciv beslemek, eğer gerekli özen gösterilmezse çeşitli sorunlara yol açabilir.

Civcivleri apartman dairesinde beslemek, civcivi uzun süreyle beslemeyi olanak dışı bırakır ve onun mutsuz olmasına, hastalanmasına ya da ölmesine sebep olur. Bunun için Civcivleri bahçeli bir evde beslemek en uygunudur. Eğer apartman dairesinde Civciv beslenmek isteniyorsa balkonda uygun ortamın hazırlanması çok önemlidir.

Civcivler, kafeste ya da geniş bir kutuda beslenebilir ancak belirli aralıklarla çıkarılıp gezmelerine olanak tanınmalıdır. Civcivlerin kafesinde ışıklandırma, yem ve temiz su bulundurulmalıdır. Işıklandırma için bir metreye yaklaşık olarak 1.5 watt ışıklandırma yapılmalıdır. Gerekli ışıklandırma yapılmazsa ileriki dönemlerde sorunlara yol açabilir. Civcivlerin beslenmesi için ise civcivlere özel yemler satılmaktadır. Bunun dışında civcivler yakalayabildikleri çeşitli böcekleri de yerler.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

1 Yorum