Papağanlar

Papağan nasıl konuşturulur?

Papağan nasıl konuşturulur?
4.6/5 - (277 votes)

Papağanlar, evde beslemek için tercih edilen canlıların başında gelmektedir. Özellikle sesleri duyarak tekrar ettiklerini görmek Papağan beslemenin en eğlenceli yanlarındandır.

Yeterli sabır ve eğitim verilirse Papağanlar yeni kelimeler öğrenebilir ve bu kelimeleri kusursuz bir tonda tekrarlayabilir. Öyle ki sürekli misafirin geldiği bir evde kapı sesini ezberleyen Papağan, size gün içerisinde kapının çaldığını düşündürecek şakalar bile yapabilir.

Papağan nasıl konuşturulur?

Papağanlar nasıl konuşturulur sorusuna verilecek en önemli yanıt sabır olacaktır. Papağanları konuşturmak zaman alan bir iştir. Gününüzün belirli bir kısmını Papağanınızın yanında oturup ezberlemesini istediğiniz kelimeleri birkaç dakika arayla tekrar etmeniz, onun ezberlemesini kolaylaştıracaktır. Bunun yanı sıra gün içerisinde kimi sözcükler duyması aklında kalmasına yardımcı olabilir. Bu yüzden yanında yanlış kelimeler söylememek son derece önemlidir.

Siz istemediğiniz halde yanlış bir kelime öğrenmesi size zor anlar yaşatabilir. Böyle durumlarda istemediğiniz bir kelimeyi söylediğinde kafesinin üzerine bir örtü çekmek ve beş dakika boyunca onu karanlıkta bırakmak, bir süre sonra bunun o kelimeyi söylemesine karşılık verilen ceza olduğunu anlamasına yol açan etkili bir yöntemdir.

Sözün özü, Papağanınızı konuşturmak; gösterdiğiniz sabıra, kuşa olan ilginize ve biraz da kuşun cinsine, karakterine ve yaşına bağlıdır. Küçük yaştaki Papağanlar kelime öğrenmeye çok daha yatkındır ve yaşları ilerledikçe kelime öğrenmeye de devam ederler.

Yorum Yaz

4 Yorum

  • ben yeni bir papağan aldım ailem ben dayımlardayken süpriz yapıp almışlar ve herhalde 1-2 gün evde yalnız kalmış şu anda çok korkuyo vesürekli tüylerini kabartıyo papağanımı nasıl bana alıştırabilirim ?