Akvaryum & Balık

Akvaryum Bakımları

Akvaryum Bakımları
Rate this post

Balıkların daha temiz bir ortamda uzun süreli yaşamaları ve görüntü açısından akvaryum bakımları önem taşımaktadır. Dengesi sağlanmış, balıkların ve akvaryum içerisindeki bitkiler ile kurulmuş olan düzenin sağlanmasından sonra bakımlar daha uzun ve zahmetli sürmemekle beraber, düzenli olarak akvaryum bakımlarını tamamlamanız yeterli olacaktır.

Akvaryum BakımlarıAkvaryum görüntü açısından her zaman insanlar için bulundukları ortamda farklılık katmış ve zevk alınarak saatlerce izlenebilecek bir özelliği olduğundan dolayı, yapılan bakımlarda bu yönü olarak önem taşımaktadır. Bakımlarınızı yapacağınız süre zarflarını iyi dengeleyerek uygularsanız hem akvaryumunuz daha temiz hem de balıklarınız daha sağlıklı bir oramda yetişirler. Balıklara her gün verilen yemlerde fazla atılmasından kaynaklı akvaryumun suyunda kirliliğe neden olabilmektedir. Balıklarınızın sağlığı açısından günde 2-3 kere yem vererek hemen bitirebilecekleri kadar atılması, yeterli olacaktır. Balıklar için sağlıksız bir durum olmasının yanı sıra akvaryum kirliliğine yosunlanmaya da neden olmaktadır.

Akvaryum‘un en az haftada bir kez camlarındaki yosunları, iki haftada bir de düzenli olarak su değişimlerini sağlamanız hem balıklarınız açısından hem de görüntü açısından daha sağlıklı olacaktır. Akvaryumda filtre kullanılıyor ise ayda bir temizliği yapılmalı, çok çabuk sürede uzayan bitkilerde akvaryumda yetiştirilmemelidir. Balıklarınız ve akvaryumunuz ile ne kadar çok ilgilenirseniz balıklarınızda daha sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebileceklerdir.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz