Akvaryum & Balık

Akvaryum Balıkları için doğal yem nasıl hazırlanır?

Akvaryum Balıkları
Rate this post

Akvaryum BalıklarıAkvaryum balıkları‘nın beslenme şekilleri Otçul, Etçil ve hem Otçul hem Etçil olmak üzere üçe ayrılır. Bu türlerden sadece etçil beslenme alışkanlığı olan balıklara doğal olarak yem verebilir hatta bunu kendiniz evde hazırlayabilirsiniz.

Hazır yemlere alternatif olarak, evde kendimizin hazırlayabileceği doğal yemlerin protein miktarları yüksek olup balıkta kısırlaşma yapmaz ve büyüme-üreme gibi faaliyetlerini de hızlandırır. Ama bu miktarlar ayarlanamadığı zaman, balıklarda parazit oluşup akvaryum suyunda da bulantı olabilir. Bu da Akvaryum‘daki balıklarımızın ölmesine sebep olur.

Etçil balıklar için doğal yem nasıl hazırlanır?

Ufak bir parça dana yüreği veya karaciğeri 50 gr. (iyice yıkanarak ve kanı akıtılarak, kıyma şeklinde ve çok ince doğranmış)
1 çay kaşığı Mısır nişastası
Yarım diş sarımsak (ezilerek)
Yarım çay kaşığı un

Yapılışı ve Uygulanışı;

2 gazete arasında suyunu emdirerek 12 saati geçmeyecek şekilde, çok az miktarlarda ve sık olacak şekilde (günde 4 defa) haftada iki kez yaptığınız takdirde, balıklarda gözle görülür şekilde büyüme, balıklarınız büyük ise yavru veriminde yüzde elliden fazla artış görebilirsiniz.

Etçil Balıklar: Astronot, Frontoza, Greenterör, Papağan Balığı, Flowerhorn, Midas, Piranha, Challenger cinsi köpek balığı…

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

1 Yorum