Kara Kaplumbağaları

Kara Kaplumbağası Satın Alırken

Kara Kaplumbağası Satın Alırken
4.8/5 - (33 votes)

Kara Kaplumbağası Satın Alırken

Kara Kaplumbağası almadan önce dikkat etmemiz gereken bir takım kurallar bulunur. Alacağımız Kara Kaplumbağası mutlaka canlı, hareketli ve sağlıklı olmalıdır. Hasta bir Kaplumbağa’yı almak üzücü sonuçların doğmasına neden olabilmektedir.

Kara Kaplumbağası Alırken

Kara Kaplumbağası alırken ilk olarak Kaplumbağa’nın kabukları kontrol edilmeli, sert kabuklu olan Kaplumbağalar tercih edilmelidir. Kabuk yumuşaması bulunan bir Kaplumbağa hasta olabilir. Alınacak olan Kaplumbağa’nın gözleri parlak, canlı ve koyu renkte olmalıdır. Şiş, yaşlı veya aşırı kuru gözler Kaplumbağa‘nın sağlıksız olduğunun göstergesidir. Sağlıklı bir Kara Kaplumbağası’nın burnu kuru ve delikleri açıktır. Alınacak olan Kara Kaplumbağasında buna dikkat edilmesi gerekir. Bunun yanında Kara Kaplumbağası’nın ağzının içi pembemsi olmalıdır. Kaplumbağa alırken, bacak yapısının güçlü ve sağlam olmasına, sakat olmamasına dikkat etmek gerekir.

Kaplumbağa almadan önce, ilk olarak Kaplumbağa’yı bulunduğu yerde inceleyin. Hareketsiz ve hasta görünümlü ise ve yemek yemiyorsa, bilin ki ortada bir problem vardır. Yemek yemeyen Kara Kaplumbağaları büyük olasılıkla hastadır. Otçul olan Kara Kaplumbağaları oldukça obur canlılardır. Bu nedenle önlerine sevdikleri sebze veya meyveler konulduğunda yemeden duramayacaklardır. Alınacak olan Kara Kaplumbağası’nın koku alma duyusu da çeşitli yollarla test edilebilir.

Kara Kaplumbağası üretim çiftlikleri dışında doğada yaşayan Kaplumbağalardan mümkün olabildiğince uzak durmak ve onları satın almamak gerekir. Çünkü, bu Kaplumbağaların satışı ve alımı hem yasaktır hem de doğadaki ekolojik dengeyi bozabileceğinden uzak durmakta yarar vardır. Bununla beraber doğada yaşayan Kaplumbağaların toplanarak satışının yapılması, bu canlıların neslinin tükenmesi konusunda büyük etkide bulunur.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

1 Yorum