Kedi Eğitimi

Profesyonel Kedi Eğitimi

Profesyonel Kedi Eğitimi
4.2/5 - (9 votes)

Davranışsal eğitim, kedinize verebileceğiniz en iyi eğitim formudur. Bazı insanlar kedilerini eğitmeye zaman ayırsa da, bu çok zaman alır ve başarı garantisi de yoktur. Kedinizi bir köpeğe dönüştürmeye çalışmayın.

Profesyonel Kedi Eğitimi

Eğer hayvanınızın oturmasını istiyorsanız, ve otur diyince otursun diyorsanız, kedi size göre değildir. Onu yemeklere gelmesi için (her zaman) ve çağırdığınızda (çoğu zaman) gelmesi için eğitebilirsiniz, başarı tamamen onun yapısına kalmış bir şeydir.

Kedinizi eğitmeniz gereken en önemli aktiviteler onun ya da sizin varlığınızı tehlikeye atacak şeylerdir. Ocağın üstünü kendine yuva edinmesini istemezsiniz çünkü kendini yakabilir.

Ve çorbayı kedinizin yardımıyla yaparsanız, misafirleriniz bunu sizinle paylaşma konusunda bulanık bir bakışa sahip olacaktır. Kediniz fırının üstüne zıplayabilecek kadar büyüdüğünde onu eğitmeye başlayın.

Sprey şişesinden bir su püskürtmesi etkili olacaktır, ama tabi eğer mutfakta 24 saatte bir nöbetçi bulundurursanız. Diğer zamanlar için fırının üzerini metal tencere ve tavalarla kapatın. Yerleşmek için bir yer bulmasını zorlaştırmakla kalmayacaksınız, aynı zamanda zıpladığında çıkan sesler onun korkup kaçmasına neden olacaktır.

Kediler gürültüden nefret ederler ve gürültü çıkarmayı önlemeyi çabucak öğrenirler. Fırının, buzdolabının ve mikrodalganın üzerini tavalarla kapatırsanız, oraları kendi ini haline getirmesini engellersiniz.

Kedinizi sallanan bir oyuncak veya favori yiyeceğiyle de kandırabilirsiniz ama bu her zaman itaat edeceği anlamına gelmez. Eğer kedinizi fırından uzak tutamıyorsanız, fırının üstünü şurup veya benzeri yapışkan bir maddeyle kaplayın. Özellikle siyam gibi kediler üstlerinde yapışkan bir şey bulunmasından nefret ederler ve oraya çıkmayı kesmeye karar vermesi çok uzun sürmeyecektir. (Yazar: Mehmet Köse)

Yorum Yaz