Kedi Türleri

Resimli Kedi Cinsleri ve Adları

Kedi Cinsleri
4.2/5 - (56 votes)

Hayvan severlerin evlerinde beslemek isteyeceği evcil hayvanlardan biride kedidir. Kediler, her ne kadar bir yapıya sahip olsa da kısa bir eğitim döneminden sonra, ev halkına alışma gösterirler. Kediler suyu sevmeseler bile kendilerini sürekli temizlerler. Diğer hayvanlara oranla daha sessiz olması nedeniyle evlerde daha çok beslenen hayvan türleri arasında yer almaktadırlar.

Kedi CinsleriKedi beslemek isteyenler birçok türü ile karşılaşırlar. Bunlardan bazıları; Ankara kedisi, Bengal, İran Kedisi, Sibirya Kedisi, Tekir Kedi, Siyam Kedisi, Karayak kedisi olmak üzere en çok rastlanan cinsleri arasında yer almaktadır. Kediler sevilen ve evlerde beslenilen evcil hayvan arasında yerini almaktadır. En iri kedi ırkı Ragdoll en ufak kedi ırkı ise Singapura’dır. Kediler yılda 2-3 defa gebelik dönemi geçirebilmektedirler. Doğumlarında ise 1 ile 8 arasında yavru doğurabilmektedirler. Kediler memeli hayvanlar içerisinde en çok uykuya düşkün hayvandırlar. Araştırmalar sonucunda gün 24 saat içerisinde 16 saati uyuyarak geçirdikleri tespit edilmiştir.

Kediler çok hareketli ve efor sarf eden hayvanlar arasındadır. Birazda onun etkisi ile uyku oranları daha da fazla artmaktadır. Sevilen ve önem verilerek evlerinde beslenen hayvan türleri arasında olan kedilerin bakımları da sahipleri tarafından önemle eksiksiz olarak yaptırılmaktadır.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz

4 Yorum