Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Beslenme Tavsiyeleri

Muhabbet Kuşu Beslenme Tavsiyeleri
Rate this post

MUHABBET KUŞLARI HAKKINDA YARARLI BİLGİLER VE BESLENME
     
Evimizin neşesi olan Muhabbet Kuşlarına birçoğumuz bakıyoruz. Fakat onların da tıpkı biz insanlar gibi belirli yaşam şartları ve mutluluk sebepleri vardır. Öncelikle Muhabbet Kuşunuzla konuşmalı ve yakınlık kurmalısınız. Onun size güvenmesini sağlamalısınız.

Muhabbet Kuşu Beslenme Tavsiyeleri

Muhabbet Kuşlarınızı bu tür kuşlar için satılan Muhabbet Kuşu yemleri ile besleyebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir konu var. Kuşu, kabuklu yeme alıştırırsanız kabuksuz yem aldığınızda kuşunuz bunu yemek istemez.

Muhabbet Kuşlarında beslenme konusu çok önemlidir. Her ne kadar az yem yeseler de, enerjilerini yemlerinden alırlar. Muhabbet Kuşları, yemlerinin kabuklarını çıkarmayı zevkli bulur. Bu yüzden eğer kabuksuz yeme alıştırarak yem vermeye başlamadıysanız kabuklu yemler tercih edin.

Özellikle yavru Muhabbet Kuşunuz varsa, beslenmesine çok dikkat etmelisiniz. Kursağına yavaşça dokunun, eğer boşsa kuşunuz aç demektir. Bu annelerinin de iyi beslenmediği anlamına gelebilir. Yavru kuşunuz doğmadan önce yemcinizden beslenme şırıngası ve içine koyacağınız yavru yemlerinden alın ki, yavruyu rahatça besleyebilesiniz. Kuşunuzun oyun oynamasını istiyorsanız, ilgisini çekecek buruşturulmuş kağıt, plastik tutacaklı minik toplar gibi objeleri yakınlarına koyabilirsiniz. İlgilenip ilgilenmeyeceğini rahatça gözlemleyebilirsiniz.

Peki, kuşunuzun cinsiyetini basitçe nasıl anlayabilirsiniz? En güvenli yol bir kuşçuya göstermenizdir. Fakat tespiti kendiniz yapmak istiyorsanız kuşunuzun gagasının üzerinde bulunan etli kısma bakmanız gerekmektedir. Bu kısım mavi tonlarındaysa erkek, renk yok ise kuşunuz dişidir.

Yorum Yaz

1 Yorum