Güvercin Türleri

Selçuklu Güvercini

Selçuklu Güvercini 6

Asırlardan beri hayatımızda yer etmiş bir Güvercin türü olan Selçuklu Güvercini, Selçuklu döneminden günümüze değin bilinen en güzel Güvercin türünden biridir.

Görsellikleri ile ön plana çıkan bu güvercinlerin, süs kuşu olarak birçok yerde uygun fiyatlarla satışı yapılmaktadır. Genelde festival ve organizasyonlarda satışı yapılan Selçuklu Güvercinleri, aynı zamanda keyif kuşçuluğu yapan ve yaşlı insanlar tarafından tercih edilen bir güvercin türüdür.

Selçuklu Güvercinleri görünüş olarak yelpaze gibi kuyruklara sahiptirler ve genelde paytak paytak yürürler. Yani, Selçuklu güvercinlerinin size saatlerce uçarak veya örnek olarak havada Mardin kuşlarının yaptığı gibi oyunlar yaparak keyif verme ihtimalinin düşük olduğu bilinmelidir.

Mükemmel bir görselliğe sahip olduğundan ötürü, hemen her kümeste bulunabilmesi mümkün olan Selçuklu güvercinleri’nin üretimcileri de azımsanmayacak kadar fazladır.

Selçuklu Güvercini Fiyatı

Hemen hemen her bütçeye uygun Selçuklu güvercini bulabilmek mümkündür. Genel anlamda güvercin alışveriş piyasası düşük olduğundan ötürü, sizler de Selçuklu kuşlarını uygun fiyatlara kolaylıkla satın alabilir ve kümesinize renk katabilirsiniz.

Yorum Yaz