Güvercin Türleri

Bayburt Güvercini

Bayburt Güvercini

Bayburt ilinin ünlü kuşları olan Bayburt güvercini ile ilgili aradığınız bilgileri burada bulabilirsiniz.

Bayburtlu kuşçuların en çok beslediği yöresel güvercinler olarak bilinen bu güvercinlerin birçok özelliği bulunmaktadır. Bayburt güvercinleri rengarenk kuşlardır. Aynı zamanda çift tepeli olan bu güzel güvercinler genelde oyuncu kuşlar olarak bilinirler. Mardin kuşlarının çift tepeli olan hallerine Bayburt güvercini de denilmektedir.

Bayburt’un dışında, Türkiye’nin pek çok ilinde de üretiminin yapıldığı bilinmektedir. Birçok köyde özgürce üretilen bu güvercinler seralar ve arazilerde buldukları yiyeceklerle hayat mücadelerini vermektedirler.

Bayburt güvercinleri takla atar mı? Elbette, Bayburt güvercinlerinin en büyük özelliği mükemmel görsellikleri ve oyuncu oluşlarıdır. Diğer güvercinlere göre farklı tipleri olduğundan ötürü oyun yapışları herkes tarafından beğenilmektedir.

Peki, Bayburt güvercini’nin fiyatı ne kadar? Bayburt güvercini’nin fiyatı biraz pahalıdır. Fiyatları 500-600 tl civarıdır. Normal bir Mardin oyun kuşu gibi oyun yapan Bayburt kuşlarına da o fiyat aralıklarında sahip olma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bayburt kuşları diğer illerde de bulunabilir mi? Birçok ilde Bayburt güvercini üretimleri yapılmaktadır. Süs kuşu olarak da müşterileri tarafından çok ilgi gören bu kuşları çoğu kişinin üretmek için çaba sarfettiği bilinir.

> Bayburt Güvercini’nin dikkat çeken özellikleri

Yorum Yaz

1 Yorum