Köpek Türleri

Kaniş

Kanişler
4.8/5 - (154 votes)

Kaniş, birçok Köpek ırkından daha zeki olan bir Köpektir. Zeka sıralamasında, tüm Köpekler arasında 2. sırada yer almaktadır. (En Zeki 10 Köpek Cinsi)

Kanişler

Davranış Özellikleri

Kanişler çok iyi huyludurlar ve özellikleri gereği neşelidirler. Oyun oynamayı da fazlasıyla severler. Duyarlılıklarının da iyi olduğu bilinmektedirler. Sahiplerinin mutlu veya mutsuz olduklarını anlarlar. Eğitilebilir yönden de oldukça ideal bir türdür. Kolay öğrenirler ve öğrendiklerini kolay kolay tekrarlatmazlar.

Geçmişten günümüze, avlarda da kullanılan bu köpek türü, özellikle ördek avlarında ördeği alıp sahibine getirerek zekâsını burada da fazlasıyla gösterir. İnsanlara eşlik etme konusunda hiçbir sıkıntı çekmez çünkü kişiliği, zekâsı ve güzelliği sayesinde insanlarla uyumunu çok iyi seviyelerde tutar. Yön bulma özellikleri, avcılığın getirdiği bir özellik olduğundan dolayı çok iyi seviyededir. Hiçbir şekilde yönünü unutmaz ve şaşırmaz. Aynı şekilde işitme duyuları da oldukça kuvvetlidir. En küçük sese dahi tepki verirler.

Kanişler, sahibinin söylediği sözleri diğer köpek cinslerine oranla daha iyi bir şekilde anlayarak, insanların en zorlandığı konularda dahi, onlara yardımcı olurlar. Bunlar; yıkanma ve tüylerinin alınmasıdır. Bu konularda fazlasıyla sabırlıdırlar ve bu özellikleri sahiplerine büyük bir kolaylık sağlar.

Yorum Yaz