Köpek Türleri

Labrador Retriever

Labrador Retriever Bakımı
5/5 - (1 vote)

En çok tanınan Köpek ırklarından biri olan Labrador Retriever, Kanada kökenli bir türdür. Sevgi dolu, nazik bir aile köpeğidir. Eğitime çok yatkın bir kişiliğe sahiptir. Engelli insanların ve narkotik polislerinin başarılı bir yardımcısıdır. Fazla tüy dökmeyen, kolay bakımı olan bir cinstir. Düzenli olarak fırçalandığında tüyleri hiçbir sorun yaratmaz. İştahı çok fazla olan bu Köpek cinsi, denetimli olarak beslenmelidir. Kilo alma eğilimi nedeniyle, sıkça egzersiz yaptırılmalıdır.

Labrador Retriever

Genel Özellikleri

Labrador Retriever, ev yaşamına kolayca uyum sağlasa da, yinede bahçeli evlerde daha rahat eder. Sabırlı, sadık, insana yakın bir aile Köpeğidir. Bağımsız olmayı sever. Aslında tam bir iş köpeği özelliklerine sahiptir. Avlanmadan, bekçiliğe, rehber Köpekliğe, arama kurtarma çalışmalarında, narkotik Köpekliğinde çok başarılı bir cins olan Labrador Retriever son derece sağlıklı ve dayanıklı bir ırktır.

Labrador Retriever Bakımı

Renk özelikleri açısından, farklılık gösterebilir. Genellikle siyah, kahverengi, sarı renklerde olur. Tüyleri su geçirmez özelliğe sahip olan Labrador Retriever perdeli ayaklara sahip olduğu için iyi bir yüzücü olarak bilinir. Hatta Kanadalı balıkçıların, balık avlarında bu Köpeği yanlarına aldıkları bilinir. Ela rengi, ya da kestane rengi gözlere sahiptirler. Çok güçlü koku alma duygularına sahip olan burun yapısı nedeniyle narkotik köpeği olarak da eğitilirler. Kulakları kısa ama sarkıktır. Bu kadar çok sevilmesinin nedeni tüm bu özellikleri taşıyarak insan yaşamına katkı sağlarken, son derecede dost canlısı ve sıcak bir Köpek ırkı olmasından kaynaklanır.

Yorum Yaz